Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego – recenzja

Tytuł: Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego. Tom 2
Seria: Róża na tropie
Autorka: Hannah Peck
Ilustracje: Hannah Peck
Tłumaczenie: Barbara Górecka
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Korespondentka specjalna Róża po raz drugi wyrusza z misją, w trakcie której odkryje rozmaite sekrety, doprowadzi do rozwiązania starej sprawy i okaże się ponadprzeciętnie bystra w sytuacjach awaryjnych.

Rejs po rzece w tropikalnej dżungli

Tuż po książce ,,Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego”, ukazała się kolejna część przygód małej detektywki. ,,Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego. Tom 2” to pozycja autorki Hannah Peck, które odpowiada w serii nie tylko za tekst, ale i całą oprawę graficzną.

Tym razem tytułowa Róża rezygnuje z podróży pociągiem, na rzecz zupełnie odmiennego środka transportu. Razem ze swoim wspierającym (i jak się okazuje także bardzo utalentowanym) tatą wyruszają w rejs po dzikiej rzece w tropikalnej dżungli. Choć początkowo zapowiada się na niezbyt emocjonującą sprawę, to z każdą kolejną stroną, nowymi poszlakami i odsłanianiem następnych kart fabuły – ,,Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego” szybko okaże się najlepszą częścią w całej serii! 

Detektywistyczna seria książek dla dzieci

Czym jest ten tajemniczy Lirogłos Srebrzysty? To niezwykle pożądany przez botaników ptak, o którym wielu już słyszało, ale którego nikt jeszcze nie widział (ani tym bardziej go nie udokumentował!). Róża, której zadaniem jest nudna recenzja krewetkowego wydarzenia na statku, szybko wytrapia temat do śledztwa, gdy trafia na dziennik wypełniony badaniami profesora Bluma. 

Biorąc pod uwagę fakt, że na pokładzie znajduje się również Ptasia Brygada – grupa młodych pasjonatów dzikiej przyrody pod przywództwem generała Horynycza, to nie trzeba wiele czasu, aby nieco przybliżyć się do zagadki.

Róża na tropie i kolejne tomy

Róża razem ze swoim mysim przyjacielem Rupertem, a także nowym kolegą Bartkiem opracowują notatki profesora i przygotowują mapę, której śladem wyruszą w głąb dżungli. Zanim jednak to nastąpi, muszą odpowiednio się przygotować. Czy zapali im się czerwona lampka, gdy potrzebne atrybuty wpadną w ich ręce zbyt szybko? Czy grupie nowych przyjaciół uda się dotrzeć do celu? W jaki sposób ze sprawą będą powiązani pozostali pasażerowie parowca?

,,Róża na tropie” to seria, która zachęca czytelników do samodzielnego zastanowienia się, w jaki sposób potoczy się dana historia. Choć warto mieć na uwadze, że nie jest to cykl książek ściśle trzymający się realizmu. Hannah Peck ma słabość do fantazjowania – i bardzo dobrze! Dzięki temu przygody Róży są jedyne w swoim rodzaju, a zawarte w nich poczucie humoru sprawia, że trudno oderwać się od tych nietuzinkowych przygód.

Polecam tę serię, a przede wszystkim ten drugi tom każdemu powyżej 7 roku życia (nie musisz znać pierwszej części, aby dobrze się bawić przy ,,Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego”). Wydawnictwo Świetlik już teraz zapowiada kontynuację serii. Jakim środkiem transportu tym razem wybierze się Róża? Może będzie to samolot, łódź podwodna lub podziemna kolejka?

Link do strony księgarni: https://www.taniaksiazka.pl/poszukiwanie-liroglosa-srebrzystego-roza-na-tropie-tom-2-hannah-peck-p-1855670.html


Poprzedni wpis
Kultowa seria książek o Mikołajku – współpraca z Gandalf.com.pl
Następny wpis
Agnieszka Starok, czyli małe i duże przyjemności wydawcy – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +10, +7, +8, +9, 2023, Barbara Górecka, blog książkowy, dżungla, Hannah Peck, Kate on the case, książka detektywistyczna, książka detektywistyczna dla dzieci, książki dla dzieci, mysz, parowiec, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, rejs, Róża na tropie, Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego, Róża na tropie. Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego. Tom 2, statek, Świetlik, tajemnica, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Świetlik, zagadka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja