Wielki Szczeniaczek Uczniaczek – recenzja zabawki interaktywnej

Nazwa: Wielki Szczeniaczek Uczniaczek
Marka: Fisher-Price
Dla kogo: dla najmłodszych
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Czytelnicy, którzy dłużej śledzą już moją stronę wiedzą, że oprócz książek sporadycznie można na niej znaleźć także opinie na temat różnych, edukacyjnych zabawek. Ta częstotliwość nie powinna zmienić się w najbliższym czasie, jednak chociażby ze względu na to, co akurat dzieje się u mnie w życiu prywatnym, tego rodzaju recenzje mogą i będą się pojawiać.

Po produktach takich jak puzzle czy gry, ale również kartony do składania czy drewniane modele przyszedł czas na zabawkę interaktywną. Zabawkę, która w teorii ma uczyć dzieci od 18 do 36 miesięcy:

  • alfabetu,
  • liczenia od 1 do 20,
  • kolorów,
  • odgłosów zwierząt,
  • ruchu i aktywności,
  • ma rozwijać motorykę dużą,
  • ma pomagać w nawiązywaniu przyjaźni.

\

Wielki Szczeniaczek Uczniaczek

Maskotka Wielki Szczeniaczek Uczniaczek od marki Fisher-Price to na pierwszy rzut oka przedmiot o wątpliwej urodzie. Choć dużych rozmiarów (ma niemal 40 cm wysokości), ze względu na spory, czerwony nos i kolorowe, ale mało estetyczne ubranko wielu osobom kojarzy się z klaunem. Są to jednak opinie dorosłych. Czy podoba się on dzieciom? 

Maluchy bardzo lubią kontrastowe połączenia kolorów, w których występuje niebieski, czerwony i zielony. Dodatkowo Wielki Szczeniaczek Uczniaczek jest milutki w dotyku i choć jego podstawa to spory kawałek plastiku, w którym schowana jest elektronika – z powodzeniem można tulić się do jego miękkiej głowy. 

Interaktywne zabawki dla dzieci

Maskotka uruchamiana jest za pomocą dużego przycisku na środku brzuszka. Wewnętrz zaprogramowano Szczeniaczka tak, aby w ustalonej kolejności odtwarzał kolejne mini-zadania, piosenki i reagował na potrząsanie. Według zapewnień producenta zabawka interaktywna ma do zaoferowania ponad 90 dźwięków, melodii oraz wypowiedzi. 

Wielki Szczeniaczek Uczniaczek posiada również dwa poziomy – różnią się one od siebie minimalnie poziomem trudności (np. na poziomie pierwszym uczymy się liczyć od 1 do 10, a na drugim od 1 do 20). To dziecko decyduje jednak w którym momencie przejść do kolejnego zadania, właśnie za pośrednictwem wielkiego, kolorowego przycisku.

Edukacyjne zabawki elektroniczne

Przyznam szczerze, że tego rodzaju zabawki zawsze kojarzyły mi się z przerostem formy nad treścią. Ciągłe aktywowanie ich przez dzieci może być męczące dla rodziców i starszego rodzeństwa, choć muszę przyznać, że Wielki Szczeniaczek Uczniaczek na plus zaskoczył mnie wykonaniem piosenek i doborem ,,repertuaru”. Choć zabawka wydaje się pod wieloma względami atrakcyjna – co więcej, jestem przekonana, że może być ciekawą formą zabawy dla dzieci, uważam że warto ograniczać ilość tego rodzaju rozrywek w życiu maluchów.

Dużym minusem są też kwestie higieniczne – tego rodzaju maskotek nie można prać, choć z pewnością ulgę uszom przyniesie możliwość czasowego wyłączenia w nich dźwięku. Czy jednak edukacyjne zabawki interaktywne to coś, czego należy się obawiać? Zdecydowanie nie. Elektronika coraz częściej będzie pojawiać się w naszym życiu i warto ją wprowadzać małymi kroczkami – szczególnie, kiedy rzeczywiście może mieć wpływ na rozwój malucha.

Poprzedni wpis
Detektyw Wróbel i złamane pióro – recenzja komiksu
Następny wpis
Kodi – recenzja komiksu dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, Fisher-Price, maskotka, pies, recenzent zabawek dla dzieci, recenzje zabawek, szczeniaczek, Wielki Szczeniaczek Uczniaczek, zabawka, zabawki, zabawki dla dzieci, zabawki edukacyjne, zabawki interaktywne dla dzieci, zabawki na prezent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja