Wszechkarton do składania – recenzja zabawki

 

Tytuł: ,,Wszechkarton do składania”

Seria: Megachłopiec i Wszechkarton

Projekt konstrukcji: Tomasz Golański

Projekt graficzny: Paweł Krupski

Wydawnictwo: Trzy wulkany

Rok wydania: 2019

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Pamiętajcie, jak na początku roku recenzowałam książkę ,,Megachłopiec i Wszechkarton? Był to picturebook, który główny nacisk stawiał przede wszystkim na dziecięcą wyobraźnię. Pojawiające się w niej zwykłe kartonowe pudełko stanowiło podstawę każdej zabawy. Za pomocą różnych interpretacji chłopca, zmieniało się ono w rozmaite środki transportu, którymi bohater podróżował po wymyślonych krainach.

 

Ostatnio pojawiły się uzupełniające książkę kartonowe zabawki i o ile do tej pory nigdy nie zdecydowałam się na taką recenzję, to uważam, że w tym przypadku warto zrobić wyjątek.

 

 

 

,,Wszechkarton do składania” to trzy różne modele: statku, samolotu oraz lokomotywy, które są prawie w 100% wykonane z kartonu! W ostatnio wzmożonej trosce o środowisko (zresztą bardzo słusznej!) stają w opozycji do plastikowych zabawek, które zwykle dość szybko lądują w koszu.

 

Modele mieszczą się przeważnie na czterech arkuszach. Należy je z nich samodzielnie wyciągnąć (są już uprzednio ponacinane) i posiłkując się umieszczoną z tyłu krótką instrukcją – złożyć.

 

Z tym zadaniem powinien poradzić sobie każdy powyżej 8. roku życia lub młodsi z drobną pomocą dorosłego. W razie kłopotów, w internecie można odnaleźć film instruktażowy jak zrobić to krok po kroku.

 

Do zestawów dołączone są także naklejki, którymi można ozdobić gotowe modele. Świetnie wyglądają także pomalowane farbami lub pokolorowane kredkami.

 

Zarówno statek, samolot oraz lokomotywa są trwałe i dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji trzymają się dość stabilnie. Jeżeli chcemy zachować ich dłuższą trwałość, możemy skleić poszczególne elementy klejem.

 

Każdy model oferuje dzieciom jakąś niespodziankę. Statek ma dołączony do zestawu żagiel oraz flagę, którą należy wyciąć z pomocą dorosłego. Na maszcie znajduje się orle gniazdo, a przy burcie wisi zapasowe koło ratunkowe. Do kajuty prowadzą otwierane drzwi, a z tyłu znajduje się ruchomy ster!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do lokomotywy dołączono wagon z otwieranymi z dwóch stron drzwiami. Ma ona komin, a do kotła można sypać węgiel, dzięki małym uchylnym skrzydłom.

 

 

 

 

 

 

 

Samolot to mój zdecydowanie ulubiony model! Ma kręcące się śmigło i drzwi do kokpitu. Niestety nie unosi się w powietrzu ani na chwilę (testowałam!), ale prezentuje się pięknie (nawet po kilku upadkach…).

 

 

 

 

 

 

 

Polecam te zabawki nie tylko dla fanów książki, ale dla każdego. Pozwolą rozwinąć dziecięcą wyobraźnię, pozytywnie wpłyną na zdolności manualne najmłodszych oraz staną się towarzyszami zabawy na długie godziny.

 

Będą doskonałe dla maluchów od 5. roku życia.

 

Linki do sklepów: https://allegro.pl/uzytkownik/Megachlopiec

https://zabawkizpasja.pl/wszechkarton-i-megachlopiec

 

 

Poprzedni wpis
Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka – recenzja
Następny wpis
Mędrcy do dzieci – recenzja
Tags: 2019, lokomotywa, Megachłopiec i Wszechkarton, modele, modele dla dzieci, modele do składania, Paweł Krupski, pociąg, samolot, statek, Tomasz Golański, Trzy wulkany, Wszechkarton do składania, Wydawnictwo Trzy wulkany

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja