Malamander – recenzja

Tytuł: Malamander

Seria: Malamander (An Earie-on-Sea Mystery)

Autor: Thomas Taylor

Ilustracje: Tom Booth

Tłumaczenie: Joanna Dziubińska

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Czy prawdą jest, że w każdej legendzie kryje się ziarnko prawdy? Czy mieszkańcy z pozoru niewinnego, nadmorskiego miasteczka mogą nosić brzemię przyprawiającej o dreszcze tajemnicy? I w końcu – kim jest przybyła dziewczynka, która pragnie poznać swoją historię?

 

,,Malamander” jest pierwszym tomem serii ,,An Earie-on-Sea Mystery”, która póki co liczy już dwie części (całkiem niedawno miała miejsce premiera ,,Gargantisa” – o niej też opowiem już wkrótce). O całym cyklu przypominam jednak z jeszcze jednego, ważnego powodu. Już w listopadzie Wydawnictwo Wilga wyda kolejny, trzeci tom! Warto nadrobić więc dwa obecne, żeby tuż przed Świętami cieszyć się kontynuacją. 

 

 

Autorem powieści jest Thomas Taylor, który zasłynął jako ilustrator pierwszej, brytyjskiej okładki do ,,Harry Potter and the Philosopher’s Stone” (zapewne kojarzycie taką z pociągiem Hogwart Expressu). Z kolei Tom Booth zaprojektował okładki do autorskiej serii Thomasa oraz przygotował wiele wspaniałych ilustracji, które można znaleźć wewnątrz książek.

 

,,Malamander” wprowadza czytelników w świat Widmowego Portu oraz historii o morskim potworze, tytułowym Malamandrze. Legenda mówi, że poczwara składa jajo, które ma moc spełnienia życzeń. Przy okazji jest ona niezwykle niebezpieczna i za wszelką cenę chroni swojego przyszłego potomka.

 

 

 

Głównymi bohaterami jest chłopiec Herbert Lemon, który pełni ważną funkcję pracownika Biura Rzeczy Znalezionych w hotelu Grand Nautilus. Herb jest sierotą. Właścicielka kurortu postanowiła otoczyć go ochronną ręką i wyjątkowo mieć na oku. Jest to nietuzinkowa staruszka, która nie zawaha się użyć chłopca, żeby osiągnąć własne cele.

 

Życie Herberta zmienia się diametralnie, kiedy do Widmowego Portu przybywa Violet Parma, choć trafniej byłoby napisać, że – wpada z wielkim hukiem. Stawia na głowę dotychczasowe życie swojego rówieśnika i jest główną sprawczynią tego, co wkrótce będzie miało się wydarzyć. Violet przywiedziona do miejsca, gdzie niegdyś została porzucona, próbuje odnaleźć jakiekolwiek informacje o swoich rodzicach. To, co jednak odkryje, zaskoczy nie tylko ją.

 

 

 

,,Malamander” jest powieścią fantastyczną, która bazując na szybkiej akcji, ciekawych bohaterach i dobrze wyeksponowanym motywie tajemnicy wciąga czytelników w wir przygody i nie pozwala… odkleić się od książki!

 

Na pewno ucieszy też fakt, że cała historia zamknięta jest w tym jednym tomie, a w kolejnej części czeka na czytelnika (co podejrzewam), już całkiem nowy wątek!

 

Jestem przekonana, że ,,Malamander” ucieszy każdego odbiorcę powyżej 9 roku życia. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/malamander-thomas-taylor-skuf70f434d9f9cea5d0d23.html

 

 

Poprzedni wpis
Dzikusy. Witajcie w Malinowym Domu – przedpremierowa recenzja patronatu!
Następny wpis
Niech żyje tata Alberta! – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja