Wyobrażanki. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci – recenzja

Tytuł: Wyobrażanki. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

Autorka: Anna Olejnik

Ilustracje: Ewelina Kolk

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Zawsze z wielkim entuzjazmem podchodzę do książek, które oferują pełen zestaw ćwiczeń i zadań do odkrywania swojego ciała. Szanowanie go, życie z nim w zgodzie, ale i znalezienie wewnętrznego balansu oraz spokoju – to coraz bardziej pożądane umiejętności zarówno w świecie dzieci jak i dorosłych.

 

,,Wyobrażanki. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci” to książka napisana oraz wymyślona przez Annę Olejnik – psycholog, psychoterapeutę oraz clowna medycznego. W pozycji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa, zawarła propozycje zadań pomocnych w odkrywaniu cielesności i poszukiwaniu spokoju. 

 

 

 

Książka rozpoczyna się od instrukcji obsługi, nie jest ona jednak w żaden sposób wiążąca. Autorka wyraźnie zaznacza, że całą treść należy tutaj traktować wybiórczo – koncentrując się wyłącznie na tym, co sprawdzi się w naszym przypadku i co pozwoli nam i dzieciom poczuć się lepiej. 

 

Początek pozycji to także nauka akceptacji siebie. Dostrzeżenie w ciele możliwości i potencjału, pozwalającego na realizowanie celów oraz osiągania wyjątkowych wyników w każdej dziedzinie, którą zdecydujemy się zgłębiać. 

 

W książce tego typu nie mogło zabraknąć rozdziału o oddychaniu oraz – rozwijając to zagadnienie, także ziewaniu i wzdychaniu. Każda z tych czynności jest krótko scharakteryzowana, a następnie proponowane są odbiorcom tematyczne ćwiczenia.

Większość z nich skupia się na sile wyobraźni (jak podpowiada nam tytuł). Podążając za narratorem zamieniamy się w mruczące kociaki, myślimy o słodkim miodku czy stajemy się silnymi, pięknymi drzewami. Doświadczamy także całego procesu emocjonalnego, kiedy w wulkanie zaczyna powoli gotować się lawa, aż przez wybuch i do łagodnego wychłodzenia. 

 

Autorka zaproponowała także m.in. ćwiczenia, które doskonale wpisują się w czas wakacji (z piaskową górą czy te z wyobrażaniem siebie nad morzem) oraz wyciszające i przygotowujące do snu na każdą porę roku.

 

 

 

,,Wyobrażanki. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci” pozwalają lepiej zrozumieć swoje emocje, dzięki czemu dziecko może czuć się bardziej pewne siebie. Wspólne branie udziału w relaksacjach dodatkowo zbliża, umacnia więzi i wycisza. 

Wiele z ćwiczeń dobrze sprawdzi się także w przedszkolach, do stosowania w kilku osobowych grupach. 

 

Książkę mogą także z powodzeniem eksplorować samodzielnie dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Będzie odpowiednia dla każdego powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/wyobrazanki-cwiczenia-relaksacyjne-dla-dzieci-18190.html

 

 

Poprzedni wpis
Irenka. Dziewczynka z Wilna – recenzja
Następny wpis
Fun home: Tragikomiks rodzinny – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, akceptacja, Anna Olejnik, blog książkowy, ciało, ćwiczenia z oddychaniem, Ewelina Kolk, joga, joga dla dzieci, jogabajki, książki dla dzieci, medytacje dla dzieci, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, relaksacje dla dzieci, uważność, Wydawnictwo Zielona Sowa, wyobrażanki, Wyobrażanki. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci, Zielona Sowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja