Bose stópki. Joga dla dzieci. Ćwiczenia z jogi, oddychania i odpoczynku – recenzja

Tytuł: ,,Bose stópki. Joga dla dzieci. Ćwiczenia z jogi, oddychania i odpoczynku”

Autor: Filippa Odevall

Ilustracje: Karin Lundström

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk

Wydawnictwo: CED (Centrum Edukacji Dziecięcej)

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zapewnienie odpowiednich ćwiczeń fizycznych dzieciom jest szalenie ważne. Nauczenie ich jednak dodatkowo umiejętności panowania nad sobą i wyciszenia wydaje się jeszcze bardziej istotne.

 

,,Bose stópki. Joga dla dzieci” to niezwykła książka, która w pigułce zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat tego czym jest joga.

 

Filippa Odevall jest autorką tekstu oraz instruktorką jogi. Ma bardzo duże doświadczenie szczególnie w treningu z dziećmi i pedagogami.

Karin Lundström zilustrowała książkę i sama uprawia jogę od wielu lat.

 

 

 

 

Pozycja została podzielona na 6 głównych rozdziałów, w których rozwija takie tematy jak to czym jest joga, oddychanie, relaks, medytacja, namawia do stworzenia własnej jogabajki i wymienia kilka podstawowych pozycji ćwiczeń.

 

Książka zawiera także 5 opowieści, które są równocześnie podstawą do aktywności, ale z elementem użycia wyobraźni. Podaje przykłady 30 różnych pozycji z ich dokładnymi opisami poprawnego wykonania oraz tłumaczy na czym opiera się joga i dlaczego warto się z nią zaprzyjaźnić.

 

 

 

 

I o ile układ tekstu i dobór materiał jest bez zarzutu, o tyle mam pewien (czysto estetyczny) kłopot ze stroną graficzną pozycji. Artystce świetnie udało się odwzorować dzieci, ich ubrania sprawiają wrażenie, jakby maluchy znajdowały się na granicy snu i jawy.

 

Mam jednak wrażenie, że niektóre zwierzęta i rośliny powinny być nieco bardziej dopracowane. Wiele z nich wygląda jak karykatury i po prostu nie jest zbyt ładna.

 

Bez wątpienia jednak jako całość, ,,Bose stópki. Joga dla dzieci” jest pozycją bardo udaną i dla każdego rodzica, który chce zwiększać świadomość dziecka – wręcz obowiązkową.

 

Na początku niektóre ćwiczenia mogą wydać się maluchom nieco zabawne, ale przy częstym ich praktykowaniu nie tylko się do nich przyzwyczają, ale z pewnością także je polubią.

 

 

 

 

Polecam tę książkę dla dzieci już od 4. roku życia, jako ciekawą alternatywę do wspólnego spędzania czasu i rodzinnych aktywności.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/ced/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/bose-stopki-joga-dla-dzieci-cwiczenia-z-jogi-oddychania-i

 

 

Poprzedni wpis
Księżniczka Zielinka – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2019, Barbara Gawryluk, Bose stópki, Bose stópki. Joga dla dzieci, Bose stópki. Joga dla dzieci. Ćwiczenia z jogi, CED, Centrum Edukacji Dziecięcej, ćwiczenia dla dzieci, Filippa Odevall, joga, joga dla dzieci, jogabajki, Karin LUNDSTRÖM, książka o jodze dla dzieci, literatura dziecięca, oddychania i odpoczynku, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo CED, Wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja