Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu

Autor: Maja Strzałkowska

Ilustracje: Daniel Włodarski

Wydawnictwo: PIUMA Maja Strzałkowska

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna!

  

Recenzja:

Bajka detektywistyczna i paragrafowa dla maluchów w jednym tytule? Proszę bardzo! ,,Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu” to początek doskonałej serii (w planach jest aż 20 pozycji!) dla przedszkolaków oraz dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. Jestem bardzo dumna, że jako Bajkochłonka mogłam objąć ją patronatem medialnym!

Autorka książki – Maja Strzałkowska zadbała nie tylko o angażującą fabułę, ale również o każdy inny aspekt powstawania tego tytułu. ,,Julka i Szpulka” ukazała się metodą self-publishingu, dzięki czemu każdy etap tworzenia tej pozycji był realizowany według pomysłu samej autorki. 

Tytułowa Julka to dziewczynka, która nie radzi sobie ze złością. Wiele drobnych sytuacji z każdego dnia potrafi wyprowadzić ją z równowagi. Pewnego razu, poszukując swojej ulubionej lalki Lulu, wpada w taki gniew, że wytupuje w podłodze dziurę! Szybko okazuje się, że w ciemnym wnętrzu ktoś jest – to kłębek nerwów, który wkrótce otrzymuje imię Szpulka.

Dwójka nowych przyjaciół stawia sobie za cel odnalezienie lalki i przeprowadzenie śledztwa. Mały czytelnik może im towarzyszyć, rysując portret pamięciowy zaginionej czy wybierając miejsca, w którym mogła być ostatnio widziana Lulu.

Taka możliwość samodzielnego wybierania kontynuacji fabuły pozwala dzieciom ćwiczyć podejmowanie decyzji, ale także kształtuje ich rozumowanie dedukcyjne. To oczywiście także angażujący sposób, żeby zachęcić do słuchania samej opowieści.

Pomocne w tym są także zadawane przez pytania autorkę. Pozwalają one na chwilę zatrzymać się na historii i pomyśleć o tym, co przed chwilą się usłyszało lub przeczytało. 

,,Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu” to jednak przede wszystkim pokazanie dzieciom w jaki sposób radzić sobie ze złością. Umiejętność panowania nad nią i próba wyciszenia, pozwala dopuścić do głosu myśli i znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. 

Książka jest wartościowa na wielu poziomach, ale warto także wspomnieć o samym jej wydaniu. Duży format, dobrej jakości papier i kolorowe ilustracje Daniela Włodarskiego to połączenie, które robi wrażenie już na pierwszy rzut oka. Z jeszcze bardziej technicznej kwestii – książka została świetnie zredagowana i sformatowana, dlatego jej lektura to sama przyjemność! 

Pozostało jeszcze tylko kilka ostatnich dni przedsprzedaży (premiera już 12.10.2020), żeby wytropić książkę w okazyjnej cenie! 

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://julkaszpulka.pl/sklep/julka-i-szpulka-sprawa-zaginiecia-lulu/


Poprzedni wpis
Ptyś – recenzja
Następny wpis
Poranki sercowej mamy – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, 2020, blog książkowy, Daniel Włodarski, detektyw, emocje, Julka i Szpulka, Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu, książka aktywnościowa, książka detektywistyczna dla dzieci, książka paragrafowa, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, Maja Strzałkowska, opowieści detektywistyczna, paragrafówka, PIUMA, PIUMA Maja Strzałkowska, recenzent książek, recenzje książkowe, złość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja