👻 Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem – recenzja

Tytuł: Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem

Autor: Ana Gallo

Ilustracje: Victor Escandell

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Co jest najważniejsze w czytaniu strasznych historii? Oczywiście odpowiednie przygotowanie! Jeżeli opowieść ma na nas wywrzeć szokujące wrażenie, najlepiej jeżeli włączymy nastrojową muzykę (lub odgłosy burzy), zgasimy światło i użyjemy latarki lub właściwie się ubierzemy.

Dokładnie takie porady możemy przeczytać na wstępie do ,,Zagadek detektywistycznych z dreszczykiem”. Ich autorką jest Ana Gallo, a przerażające ilustracje stworzył Victor Escandell.

W rzeczywistości to zbiór detektywistycznych zagadek, do których prowadzą historie z kultowymi bohaterami z literatury grozy. Lektura idealna na zbliżający się Halloween! 

Przygoda z książką rozpoczyna się natychmiast po jej otworzeniu. Twórcy ,,Zagadek” dołączyli do niej deszyfrator języka potworów, bowiem wszystkie odpowiedzi z zamieszczonych zadań, ukryte są pod zaszyfrowanym zapisem. 

Pozycję tę można także potraktować jako zabawę grupową. Każda zagadka jest punktowana, dlatego łatwo urządzić zawody i wybrać najbardziej przenikliwe umysły. 

Głównymi bohaterami książki jest Frankenstein, wilkołak, hrabia Drakula, dynia, czarownice, zombi, mumia, potwór z Loch Ness, doktor Jekyll i pan Hyde oraz duchy – cała śmietanka strasznych osobowości. 

Każdy rozdział rozpoczyna się od najważniejszych informacji, dotyczących wybranej postaci. Zazwyczaj nawiązuje do czasów, w których była ona popularna, opisuje w kontekście kulturowym oraz wspomina (jeśli jest to bohater literacki) o ich pomysłodawcach. 

Kolejno następuje część fabularna, podzielona na wiele nie za długich akapitów, dzięki czemu każdą z tych historii czyta się w piorunującym tempie! 

Czy te opowieści są straszne? Tak! To rzeczywiście historie z dreszczykiem, które może nie przerażą dorosłych, ale z pewnością przyprawią o gęsią skórkę dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej. 

Do tekstów nawiązują obrazki. Czasami je uzupełniają, uwzględniając ważne fakty przydatne w rozwiązaniu zagadki. 

Trzeba wyjątkowo uważnie śledzić fabułę jak i ilustracje, chociaż podstawą jest tutaj dedukcja! 

To nie są najprostsze zagadki, ale to ogromny atut tej książki! Dzięki temu, że trzeba nad nimi trochę pogłówkować, czytelnik może poczuć się doceniony, a satysfakcja z rozwiązanej łamigłówki staje się jeszcze większa!

,,Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem” to wyjątkowo udana pozycja – pięknie wydana, z efektownym deszyfratorem i masą ciekawej treści. Jeżeli chcecie sprawić komuś przyjemność (i trochę go lub ją nastraszyć), poczytajcie razem tę książkę!

Polecam dla dzieci powyżej 10. roku życia. Buu! 👻

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/zagadki-detektywistyczne-z-dreszczykiem


Poprzedni wpis
Wszystko o rodzinach – recenzja premierowa!
Następny wpis
Ekspres Polarny – recenzja przedpremierowa!
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, 2019, Ana Gallo, blog książkowy, Debit, Halloween, Karolina Jaszecka, książki detektywistyczne dla dzieci, książki dla dzieci, książki na halloween, recenzje książek dla dzieci, strach, strachy, straszne historie, straszne historie dla dzieci, Victor Escandell, Wydawnictwo Debit, zagadki, Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja