fbpx

Futura Nostalgia. Część 3 – recenzja

Futura Nostalgia. Część 3 – recenzja

Tytuł: ,,Futura Nostalgia. Część 3

Autor: Tony Sandoval

Rysunki: Tony Sandoval

Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska

Wydawnictwo: Timof Comics

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Jeżeli można było mieć wątpliwości, co do końca świata w przypadku części drugiej, o tyle teraz nie ma już żadnych złudzeń. W świecie ,,Futury Nostalgii” rozpoczęła się apokalipsa.

 

W części trzeciej zostały zawarte rozdziały piąty, szósty oraz bonusowy ze szkicami autora.

 

 

Okładka często jest dla książki początkiem opowieści. Daje przedsmak tego, co zobaczymy w środku, ale także jest jakąś ogólną myślą, która podsumowuje całość.

 

Wystarczy spojrzeć na okładkę ,,Futury Nostalgii. Część 2” i ,,Futury Nostalgii. Część 3”, żeby zobaczyć jak główna bohaterka z przerażonej dziewczynki, zmienia się w coraz bardziej świadomą kobietę.

 

Tony Sandoval po raz kolejny zaskakuje opowieścią z pogranicza snu, wyobraźni i… koszmaru.

 

 

 

 

Poprzedni komiks zakończył się smutnym pożegnaniem głównej bohaterki Marie z jej wyimaginowanym przyjacielem żabą. W świeżo wydanej ,,Futura Nostalgia. Część 3” opowieść jest kontynuowana, a losy bohaterów stają się coraz bardziej klarowne.

 

Dziewczyna zjawia się w wiosce dwa dni po katastrofie. Ciągle towarzyszą jej dziwne, przypominające morskie zwierzęta. Stwory o śliskiej skórze, które potrafią mówić i są dla niej niezwykle uprzejme. To zarazem jej oparcie, jak i dowód na niezwykłe pochodzenie bohaterki lub ważną rolę jaką ma do odegrania w przyszłości.

 

Mimo to, samej dziewczyny jest w tej części niewiele. Pojawia się tutaj z kolei nauczyciel z kilkoma uczniami oraz deputowany i jego podwładni. Jesteśmy świadkami kuluarów magicznego rytuału, jak i przede wszystkim wszędobylskiej zagłady, gdzie ludzie – wbrew własnej woli – mordują się wzajemnie.

 

 

 

 

Okazuje się także, że przyjaciel głównej bohaterki przeżył. Co prawda odnalazł się w bardzo nieoczywistym i raczej niesmacznym miejscu, ale czytelnik dostaje wyraźny znak, że wkrótce żaba pojawi się w fabule ponownie.

 

Historia zostaje zatrzymana, kiedy bohaterowie, w tym Marie, korzystają z tunelu czasoprzestrzennego i trafiają do dziwnego miejsca, pełnego wrogo nastawionych ludzi.

 

,,Futura Nostalgia. Część 3” to kolejna dawka nieograniczonej niczym wyobraźni autora, elementów grozy splatanych z dziecięcą niewinnością, tęsknotą, walką o przetrwanie i magią otaczającego świata. To po prostu kalejdoskop różnych elementów, które razem tworzą coś niezwykłego.

 

Polecam dla wszystkich, powyżej 14. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://timof.pl/katalog.html

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment