Lato u babci – recenzja

Lato u babci – recenzja

Tytuł: ,,Lato u babci

Autor: Benji Davies

Ilustracje: Benji Davies

Tłumaczenie: Małgorzata Pietrzyk

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2019

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Benji Davies jest niezwykle uzdolnionym ilustratorem, a jego krótkie historie obrazkowe mają bardzo proste, ale i ważne przesłanie.

 

Jakiś czas temu Wydawnictwo Znak Emotikon wydało dwa piękne picturebooki ,,Cudowną wyspę dziadka oraz ,,Mojego wieloryba, których recenzje mogliście przeczytać na stronie.

 

W tym miesiącu miała premierę kolejna książka z serii, czyli ,,Lato u babci”. W oryginalne tytuł brzmi ,,Grandma Bird” i nawiązuje do zakończenia historii.

 

 

 

 

Wspólnym elementem wszystkich powyżej wspomnianych opowiastek jest mały chłopiec. Jednak zarówno w ,,Moim wielorybie” jak i w ,,Lato u babci” bohaterem jest ten sam Noi – malec, który mieszka wraz z tatą i sześcioma kotami nad brzegiem morza.

 

W najnowszej książce rozpoczynają się wakacje i tata chłopca zawozi go na ten czas do babci. To niezwykła kobieta, która mieszka samotnie na skalistej wyspie, gdzie jedynymi towarzyszami są ptaki.

 

Noi musi przyzwyczaić się do jej niektórych dziwnych zwyczajów. Wiele rzeczy jest dla niego nowych, jak np. zupa z wodorostów czy chrapanie.

 

 

 

Jego babcia jest niezwykle zapracowana, więc chłopiec jest skazany tylko na własne towarzystwo. Pewnego dnia nudzi się i postanawia wymknąć się z domu.

Wyrusza na poszukiwanie przygody i szybko znajduje niezwykły głaz. Okazuje się jednak, że w między czasie znacznie oddalił się od domu, a zbiera się na sztorm.

 

Kiedy sprawa wygląda już naprawdę nieciekawie do jaskini, w której się ukrył, wpada zmęczony ptaszek. Noi ukrywa go w ramionach.

Niedługo później zauważa na horyzoncie zbliżającą się łódź. W środku widzi swoją babcię i razem szczęśliwie wracają do domu.

 

Od tego momentu wiele się zmienia. Babcia najwyraźniej zdaje sobie sprawę, jak Noi się nudził, a chłopiec dostrzega w niej wspaniałą towarzyszkę zabaw.

 

 

 

 

,,Lato u babci” to historia o międzypokoleniowej przyjaźni, więzi pomiędzy wnukiem a jego babcią oraz wspaniałej zabawie, która łączy każdego, niezależnie od wieku.

 

Książka jest, jak zawsze w przypadku tego autora, pięknie ilustrowana. Malarskie obrazki pozwalają przenieść się nam do świata nieposkromionej, ale i pięknej natury. Zbliżyć się z przyrodą i zachęcić do odwiedzin naszej rodziny.

 

Polecam ją każdemu czytelnikowi powyżej 3. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/lato-u-babci-benji-davies-140937

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment