fbpx

Zestaw do nauki czytania globalnego dla małych dzieci

Zestaw do nauki czytania globalnego dla małych dzieci

Tytuł: ,,Zestaw do nauki czytania globalnego dla małych dzieci”

Autor: Maria Trojanowicz – Kasprzak

Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola

Rok wydania: 2018

Objętość:  n.d.

Dla kogo: dla najmłodszych, dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

O zaletach globalnego czytania pisałam już przy okazji 3 nowości od Wydawnictwa Bliżej Przedszkola: ,,Jaś i Maja”, ,,Emu i Dodo” oraz ,,Miś i but”.

 

Tym razem chciałabym opowiedzieć o ,,Zestawie do nauki czytania globalnego dla małych dzieci”, który jest pudełkiem pełnym pomocy naukowych dla maluchów już od 1-ego roku życia.

 

 

 

 

Autorką publikacji jest Maria Trojanowicz – Kasprzak, która stworzyła także mini fabuły do wcześniej wspomnianych książek. Jej praca bazuje na amerykańskiej metodzie Domana, która została jednak dostosowana do realiów polskiego języka.

 

W skład zestawu wchodzi 5 rodzajów różnych kart. Charakteryzują się one innymi formatami oraz podziałem według części zdania. Na niektórych pojawiają się fotografie oraz słowa, a na pozostałych tylko słowa.

 

Wyrazy pisane są dużymi literami, prostą bezszeryfową czcionką.

 

 

 

 

Łącznie zestaw zawiera książeczkę z instrukcją pracy tą metodą oraz 146 indywidualnych kart.

 

Autorka podkreśla jak ważna jest atmosfera, która powinna towarzyszyć przy korzystaniu z ,,Zestawu do nauki czytania globalnego dla małych dzieci”. Istotnym jest, żeby maluchy nie czuły się jak w trakcie wykonywania jakiegoś obowiązku, ale żeby była to dla nich czysta zabawa. Duże znaczenie ma także poziom ich wypoczęcia, nastroju czy chęci do tego typu działań.

 

Należy pamiętać, że korzystanie z zestawu to nie jednorazowe działanie, ale proces, który może trwać wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Autorka sugeruje, żeby nie nastawiać się na konkretną ilość przyswojonych słów w pewnym odstępie czasu, ale pozwolić dziecku korzystać z tej metody własnym, nieprzymuszonym tempem.

 

Bardzo istotnym faktem, dotyczącym globalnego czytania jest to, że metoda ta w zasadzie nie uczy czytać. Nie to jest jej celem. Ona może przygotować dziecko i zachęcić do szybszego zainteresowania nauką samodzielnego czytania metodą tradycyjną.

Wpływa także pozytywnie na rozwój dziecka, dając mu możliwość przyswajania nowych umiejętności i zabawy.

 

 

 

 

 

Dużym atutem są także zdjęcia osób czy przedmiotów umieszczonych na niektórych kartach. Wielu rodzicom zależy, żeby były to rzeczywiste obiekty, a nie jak w wielu przypadkach ilustracje.

 

,,Zestaw do nauki czytania globalnego dla małych dzieci” polecam rodzicom i ich dzieciom w przedziale od 1 do 5 roku życia. Z pewnością praca z nim będzie wspaniałą przygodą.

 

Link do strony wydawnictwa: https://blizejprzedszkola.pl/sklep/nauka-czytania/227-zestaw-do-nauki-czytania-globalnego-dla-malych-dzieci.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--