fbpx

Śnieżne marzenie – recenzja

Śnieżne marzenie – recenzja

Tytuł: ,,Śnieżne marzenie”

Autor: Eric Carle

Ilustracje: Eric Carle

Tłumaczenie: Lena Hadder

Wydawnictwo: Tatarak

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Mam ogromną słabość do książek i pomysłów Erica Carla. Jakiś czas temu pisałam o ,,Tato, zdobądź dla mnie Księżyc”  i od tego czasu mój zachwyt nad tym tytułem ciągle trwa.

 

Całkiem niedawno swoją premierę miały kolejne trzy książki w Wydawnictwie Tatarak. O jednej z nich powiem dzisiaj, o kolejnej przeczytacie już lada dzień!

 

,,Śnieżne marzenie” to kartonówka o niewielkich rozmiarach, której akcja rozgrywa się w grudniu.

 

 

Głównym bohaterem jest Gospodarz, który opiekuje się pięciorgiem zwierząt. Mieszkają one w stodole (choć to raczej nietypowe), za którą znajduje się Drzewo.

 

Mężczyzna jest troskliwym i pracowitym opiekunem. Pewnego dnia usypia w fotelu i zaczyna śnić mu się coś niezwykłego. We śnie widzi jak zaczyna padać śnieg i przykrywa jego oraz jego zwierzęta. Płatki delikatnie ich otulają co sprawia, że wyglądają jakby byli schowani pod prześcieradłami.

 

To w połączeniu z otwieranymi okienkami daje ciekawy efekt. Dzieci mogą zabawić się w odgadywanie, które ze zwierząt jest białym kształtem.

 

 

 

 

Carle stosuje także w warstwie tekstowej dużo powtórzeń, które dla maluchów są szczególnie atrakcyjne. Przez wielokrotne wyliczanie zwierząt Gospodarza oraz powtarzania jego kwestii, dzieci zapamiętają fabułę i łatwiej jest im się na niej skupić.

 

Główny bohater ,,Śnieżnego marzenia” wkrótce budzi się ze snu i zauważa, że na zewnątrz rzeczywiście spadł śnieg! Szybko coś sobie przypomina, ubiera się, zabiera ze sobą tajemnicze pakunki. Zarówno na jego zwierzaki, jak i czytelników czeka na ostatniej rozkładówce wspaniała, błyszcząca niespodzianka!

 

 

 

 

Ta książka zachwyca na wielu poziomach. Począwszy od okładki, którą ozdobiono brokatem, dzięki czemu wyczuwalna jest faktura pod opuszkami palców. Ma bardzo ładne ilustracje. Jest porządnie wykonana i wydaje się bardzo trwała.

 

Polecam ją szczególnie teraz, w czasie zbliżających się Świąt dla każdego malucha, nawet od 1-ego roku życia (z opieką rodziców, żeby nie uszkodzić okienek).

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.tatarak.com/0-2-lata/116-sniezne-marzenie.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--