fbpx

Pociągi – recenzja

Pociągi – recenzja

Tytuł: ,,Pociągi”

Autor: Stephan Lomp

Ilustracje: Stephan Lomp

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Chyba większość maluchów, prędzej czy później przechodzi etap fascynacji pociągami. To maszyny, które ciągną ciężkie wagony, wożą ludzi i są pewnego rodzaju symbolem wielkiej przygody.

 

Kiedy pojawia się więc kolejny tytuł w którym można je oglądać i zastanawiać się nad różnicami, które charakteryzują konkretne modele, wtedy wiele dzieci wpada zachwyt, a dorośli oddychają z ulgą.

 

,,Pociągi” Stephana Lompa z całą pewnością zapewnią rozrywkę na długi czas, mimo że nie zawierają ani jednego zdania.

 

 

 

To książka, która jest częścią serii, a 3 wcześniejsze pozycje wydane w jej ramach, można kojarzyć z tytułów ,,Auta”, ,,Na budowie” oraz ,,Samoloty”.

Każda jest równie kolorowa, zawierająca mnóstwo detali oraz planów, na których toczy się akcja.

 

,,Pociągi” to kartonówka o formacie nieco większym, niż tradycyjny A4. Ma śliskie, pogrubione strony i bezpieczne zaokrąglone rogi. Jej bohaterami są oczywiście pociągi, ale zarówno obsługują je, jak i korzystają z nich na inne sposoby – zwierzaki.

 

Widzimy np. królika w roli konduktora, kurczaka obsługującego wózek widłowy, którym rozpakowuje małe kontenery, czy nosorożca, który odpowiada za kierowaniem ruchem pociągów.

 

 

 

 

Na tylnej okładce mamy wyszczególnionych kilku bohaterów, których możemy odszukać i prześledzić ich losy we wnętrzu książki.

 

Każda rozkładówka to inne miejsce, jednak niektóre pociągi przejeżdżają przez wszystkie oglądane przez nas lokacje. Szczególnie taką maszyną jest biała kolejka z czerwonym paskiem na boku.

 

,,Pociągi” to książka, której – w zależności od wieku odbiorcy, można poświęcić jednorazowo kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Polecam ją dla dzieci już od 1-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/pl/p/POCIAGI-Stephan-Lomp/209

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--