Tato, zdobądź dla mnie Księżyc – recenzja

Tytuł: ,,Tato, zdobądź dla mnie Księżyc”

Autor: Eric Carle

Ilustracje: Eric Carle

Tłumaczenie: Lena Hadder

Wydawnictwo: Tatarak

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Rzadko kiedy w książkach porusza się temat miłości ojcowskiej. Zdecydowanie częściej można spotkać się z opisywanym wątkiem miłości matki do dziecka.

 

W książce ,,Tato, zdobądź dla mnie Księżyc” autor, Eric Carle zdecydował się opowiedzieć o uczuciu taty do córki. Nic zresztą dziwnego, skoro sam ma córkę, a omawianą książkę zadedykował właśnie dla niej.

 

 

 

,,Tato, zdobądź dla mnie Księżyc” to bardzo prosta historia o dziewczynce Monice, które zapragnęła pobawić się z księżycem. Jako mało dziewczynka nie zdawała sobie sprawy z dzielącej ich odległości. Swoim życzeniem podzieliła się z ukochanym tatą.

Mężczyzna nie próbował tłumaczyć czym naprawdę jest księżyc, ale zdecydował się zrobić coś z pozoru niemożliwego. Pokonał długą drogę i spełnił życzenie swojej córki.

 

Dla dorosłych czytelników oczywista jest metafora, którą autor doskonale tutaj przedstawił. Ojciec jest w stanie zrobić dla swojego dziecka naprawdę bardzo wiele. Poruszy niebo i ziemię, żeby uszczęśliwić córkę i sprawi, żeby nie czuła się rozczarowana.

Rodzice są skorzy do wielkich czynów, kiedy w grę wchodzą ich dzieci. Ta książka jest tego doskonałym przykładem. Nawet najbardziej szalone metody mogą okazać się skuteczne, kiedy idzie o spełnianie marzeń najbliższych.

 

 

 

 

Ta książka ma jednak znacznie więcej atutów. Została także fantastycznie wydana, jest pięknie ilustrowana. Ma grube, tekturowe strony oraz została wyposażona w otwierane okienka oraz rozkładane części.

Dzieci (ale i rodzice również) będą fantastycznie się bawić odkrywając ją raz po razie.

 

Eric Carle jest bardzo znanym twórcą literatury dziecięcej. Każda jego książka zachwyca oryginalnością i wrażliwością poruszanego tematu. Łatwość, z jaką dzieci je przyswajają pozwala sądzić, że to prawdziwy czarodziej, który posiadł niezwykłą moc przemawiania do najmłodszych słuchaczy.

 

,,Tato, zdobądź dla mnie Księżyc” jest jedną z najbardziej magicznych książek w jego dorobku. To pozycja obowiązkowa w biblioteczce dzieci od 3-ego roku życia. Będzie doskonała także na prezent.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.tatarak.com/2-5-lat/112-tato-zdobadz-dla-mnie-ksiezyc.html

 

Poprzedni wpis
Jak z pomocą książek zaprzyjaźnić dziecko z przedszkolem?
Następny wpis
Księżniczki i smoki – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2018, córka, Eric Carle, książka kartonowa, książka składana, książki dla najmłodszych, księżyc, Lena Hadder, marzenia, miłość, miłość ojcowska, nowość książkowa, ojciec, siła, strona z książkami dla dzieci, tata, Tatarak, Tato zdobądź dla mnie Księżyc, Wydawnictwo Tatarak

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja