fbpx

Wilczki – recenzja

Wilczki – recenzja

Tytuł: ,,Wilczki

Autor: Svenja Herrmann

Ilustracje: Józef Wilkoń

Tłumaczenie: Anna Urban

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

 

Recenzja:

Józef Wilkoń to artysta, którego prace kojarzy chyba każdy. Malarski styl uzyskiwany dzięki farbom wodnym oraz kolorom ziemi, brunatnym, nieco wypłowiałym to jego znak rozpoznawczy.

 

Jego fenomenalne obrazy doskonale uzupełniają się z tekstem niemieckiej pisarki Svenji Herrmann. ,,Wilczki” to nowość wydawnicza oraz wspaniała alternatywa dla najmłodszych czytelników, którzy zewsząd atakowani są cukierkowymi, przesłodzonymi ilustracjami i historyjkami.

 

To książka, która traktuje każde dziecko bardzo poważnie, oferując mu literaturę na najwyższym poziomie.

 

 

W ,,Wilczkach” można odnaleźć wiele podobieństw do ,,Ambarasa”, są one jednak pisane dużo prostszym językiem i skierowane do młodszego czytelnika.

 

Rodzice, którzy wychowują dzieci w duchu metody Montessori będą zachwyceni, ponieważ w książce nie ma dialogów między bohaterami, ani gadających zwierzaków. Wilki porozumiewają się między sobą wyłącznie na wilcze sposoby. W książce jest uchwycona niemal przyrodnicza obserwacja, ale zapisana pięknym poetyckim językiem.

 

,,Wilczki” to historia czterech wilczych szczeniąt, które po raz pierwszy odważyły się opuścić norę. Idą w las, gdzie pozbawione matki, narażone są na niebezpieczeństwa. Przeżywają różne przygody, spotykają rozmaitych mieszkańców lasu i wiele się uczą.

 

To książka o ciekawości świata. Odwadze, jaką niesie dorastanie. O zrobieniu pierwszego kroku naprzód. To piękna historia, którą autorka zapisała bez zbędnych ozdobników. Pokazała przyrodę taką, jaka jest naprawdę. Uchwyciła jej niezwykłość i piękno.

 

 

 

 

 

 

 

Polecam ją niezwykle dla dzieci już od 3-ego roku życia. Maluchom będzie łatwo utożsamić się z dziecięcą ciekawością świata wilczków. Ich przygody wciągną je bez reszty i równocześnie pokażą, jak wygląda prawdziwe życie w lesie.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1651/Wilczki

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment