fbpx

Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt – recenzja

Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt – recenzja

 

 

 

Tytuł: ,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt

Autor: Sabine Städing

Ilustracje: SaBine Buchner

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Wydawnictwo: Esteri

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zbliżającym się Świętą Bożego Narodzenia towarzyszy zawsze kilka elementów, które jednoznacznie kojarzą się z tymi niezwykłymi dniami. W domach odbywa się wielkie sprzątanie, zaczyna padać śnieg, w kuchni rozchodzą się przyjemne zapachy wypieków i świątecznych potraw. Przyjeżdża rodzina i każdy myśli nad idealnym prezentem dla najbliższych.

 

,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt” to książka, która zawiera wszystkie te elementy. Świąteczna atmosfera wypływa z niej na każdej stronie!

 

 

 

Tytułową bohaterkę wielu czytelników może jednak kojarzyć także z historii, które dzieją się w innych okolicznościach. Jej pomysłodawczynią jest Sabine Städing, urodzona w Hamburgu pisarka. Do tej pory w Polsce zostały wydane 4 z dostępnych 7 tytułów.

 

,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt”  to książka, której akcja dzieje się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Mała czarownica zamieszkująca ostatnie jabłko na jabłonce oczekuje gości, w związku z czym, czyni niezbędne przygotowania.

 

Za sąsiadów ma dwoje sympatycznych bliźniąt, Lilkę i Leona, którzy wraz z rodzicami mieszkają w młynie. Ich tata jest piekarzem i piecze najlepsze słodycze na świecie!

 

 

 

 

Zarówno dzieci, jak i czarownica wiedzą o swoim istnieniu i bardzo się lubią. Ich sielankę i wielkie przygotowania do świąt, przerywa pojawienie się bardzo łobuziarskiego bożonarodzeniowego skrzata. Przyjął on sobie za punkt honoru spłatać jak najwięcej psikusów.

Bliźniaki oraz Petronela robią wszystko, żeby ująć złośliwca i spędzić Święta w spokojnej i wesołej atmosferze.

 

,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt”  to książka napisana łatwym językiem. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Wciągamy się w wir przygód magicznych przyjaciół oraz całkiem zwyczajnych ludzi. Te dwa światy koegzystują ze sobą w pełnej harmonii.

 

Bardzo podoba mi się także wydanie tego tytułu. Ma grubą oprawę, z grzbietem przypominającym drewno. W środku czytelnik znajdzie mnóstwo ilustracji oraz wstążkę, która będzie mu służyć jako zakładka.

 

 

 

 

,,Petronela z Jabłoniowego Sadu. Magia Świąt”  polecam szczególnie przed okresem świątecznym, dla wszystkich dzieci powyżej 9-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://esteri.pl/ksiazka/petronela-z-jabloniowego-sadu-magia-swiat

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--