fbpx

Krok po kroku – seria

Krok po kroku – seria

Seria ,,Krok po kroku” to kartonowe książeczki w niewielkim formacie, skierowane dla najmłodszych czytelników. Ich bohaterami jest czteroosobowa rodzina: mama, tata, Antoś oraz Hania. Pozycje doskonale wpisują się w metodę systemu wychowywania Montessori, polegającą na oswajaniu malucha z rzeczywistością, bez urozmaicania fabuły fałszywymi i odbiegającymi od prawdy wstawkami.

 

Historie składają się z krótkich zdań w rymowanej formie. Ilustracje są w pastelowych kolorach. Przedstawiony świat jest może nazbyt cukierkowy, ale na pewno spodoba się najmłodszych odbiorcom, do których kierowana jest ta seria.

 

W jej ramach opowiem o trzech tytułach, które składają się z rytuałów dobrze znanych małym dzieciom.

 

 

 

 

 

Tytuł: ,,Mój dzień dobry”

Seria: Krok po kroku

Autor: Joanna Liszewska

Ilustracje: Agnieszka Matz

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

,,Mój dzień dobry” to książka w której przedstawiony jest opis całego dnia Antosia oraz Hani, począwszy od momentu, kiedy wstają, po chwilę, kiedy idą spać. Mama budzi ich ciepłymi słowami. Dzieci ubierają się samodzielnie, żeby już za chwilę iść z tatą do przedszkola. Maluchy są zadowolone i podekscytowane, bo lubią spędzać tam czas.

 

Następnie czas upływa im wesoło na zabawie, drzemce oraz spacerze na placu zabaw. Dzień kończy się, tak jak się zaczął, w towarzystwie mamy, która tym razem czyta maluchom książkę do snu.

 

,,Mój dzień dobry” to krótki opis dnia, dający najmłodszym odbiorcom poczucie bezpieczeństwa. Pozwala im utożsamić się z Antosiem i Hanią oraz zwraca ich uwagę na to, jak grzeczni są bohaterowie. Nie grymaszą przy jedzeniu, a kiedy mama czyta im wieczorem książkę, grzecznie usypiają.

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: ,,Myjemy ząbki”

Seria: Krok po kroku

Autor: Urszula Kozłowska

Ilustracje: Agnieszka Matz

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

,,Myjemy ząbki” ma z kolei charakter edukacyjny. Wyjaśnia w jaki sposób najlepiej dbać o zęby, kiedy i jak często należy to robić. Pokazuje, że szczoteczki używa każdy, bez względu na wiek.

 

Na ilustracjach widzimy Antosia i Hanię, którzy dzielnie i z uśmiechem myją ząbki. Dają swoim czytelnikom dobry przykład i zachęcają, żeby ich naśladować.

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: ,,Koci łapci”

Seria: Krok po kroku

Autor: teksty tradycyjne

Ilustracje: Agnieszka Matz

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

,,Koci łapci” nieco różni się od swoich poprzedniczek. Zawierają się w niej znane rymowanki, które zazwyczaj mówi się dzieciom w trakcie zabawy. Przykładem może być tutaj: ,,Idzie rak nieborak (…)”, albo ,,Tu, tu, tu sroczka kaszkę warzyła (…)”. Są bardziej podpowiedzią dla rodziców, którzy chcą sobie odświeżyć wierszyki z czasów swojego dzieciństwa.

 

Uzupełnione jednak o kolorowe ilustracje pokazują jak Antoś i Hania wesoło spędzają czas z rodzicami. Może zachęcą maluchy do podobnej zabawy z mamą i tatą.

 

 

 

 

 

Link do video promocyjnego z jeszcze większym wyborem tytułów: https://www.youtube.com/watch?v=DyMnyL5w3UY

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--