fbpx

Wszystkie psy Eli – recenzja przedpremierowa

Wszystkie psy Eli – recenzja przedpremierowa

Tytuł: ,,Wszystkie psy Eli”

Autor: Catarina Kruusval

Ilustracje: Catarina Kruusval

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Premiera książki już 29.08.2018 roku!

 

Jestem zupełnie taka jak Ela, pod tym względem, że też kocham wszystkie psy. Pudelki, ratlerki, kundelki, labradory czy mopsy. Nie ma żadnego znaczenia, bo każdy z nich, na swój sposób, potrafi roztopić serce, nawet największemu twardzielowi.

 

Ela jest jednak zwykłą dziewczynką. O jej przygodach mogliście już przeczytać chociażby w ,,Jabłonce Eli”. Kiedy była młodsza, występowała jako bohaterka ,,Piłka Eli”, ,,Ubranka Eli”, ,,Kwiaty od Eli” czy ,,Ela na plaży”. Są także kartonowe książeczki z jej udziałem.

 

,,Wszystkie psy Eli” Catariny Kruusval to opowieść, którą większość z nas zna doskonale z autopsji. Poznaliśmy ją, będąc jeszcze dziećmi i jednocześnie ogromnymi fanami zwierząt, albo już jako dorośli, słuchając fascynacji własnych maluchów.

 

 

 

 

Dla Eli nie ma znaczenia wygląd psa, jego zachowanie czy predyspozycje. Dla niej liczy się to, że jest po prostu psem. Znane jest nam chwilowe lub bardziej długotrwałe uwielbienie jakiegoś zjawiska, osoby czy przedmiotu przez dzieci. One bardzo szybko wpadają w zachwyt. Niektóre wyrastają z wielominutowego wpatrywania się w mrówki czy tramwaje. Innym zostaje już tak do całkiem poważnego wieku 😉

 

,,Wszystkie psy Eli” to także opowieść o odpowiedzialności posiadania psa. Bycie opiekunem czworonoga nie należy do łatwych zadań. Niektóre psy są bardzo silne, inne się potwornie ślinią, jeszcze inne lubią uciekać i zrywać się ze smyczy, a pozostałe po prostu chrapią.

 

Posiadanie psa to także liczne spacery, niezależnie od pogody. Bez względu na to czy pada deszcz, śnieg, jest zimno lub bardzo gorąco, która przechadzka jest obowiązkowa. Dziecko, które pragnie psa powinno zdawać sobie z tego sprawę.

 

 

 

Tata Eli jednak stwierdza, że dziewczynka poznała już wszystkie zalety i wady posiadania psa, będzie dobrą opiekunką i może go otrzymać. Książka kończy się bardzo sympatycznym akcentem!

 

Ogromnym atutem ,,Wszystkich psów Eli” są także ilustracje autorki. Doskonale odzwierciedlają emocje głównej bohaterki oraz wprowadzają czytelnika w przyjemny nastrój. Ciepłe, słabo nasycone kolory, których użyto do ich wykonania, doskonale sprawdziły się w swojej roli.

 

 

 

 

,,Wszystkie psy Eli” polecam wszystkim dzieciom od 3-ego roku życia, bez względu na upodobania. Ta książka oprócz pokazywania miłości do zwierząt, uczy także szacunku do nich. Trzeba dbać o czworonogi, bez względu na ich charakter i wygląd.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.zakamarki.pl/index.php/wszystkie-psy-eli.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--