fbpx

Gdy lew się wybiera do fryzjera – recenzja

Gdy lew się wybiera do fryzjera – recenzja

Tytuł: ,,Gdy lew się wybiera do fryzjera”

Autor: Katarzyna Zych & Natan

Ilustracje: Agata Krzyżanowska

Wydawnictwo: Bajkopis

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wydawnictwo Bajkopis po raz kolejny zaskoczyło mnie wysokimi walorami estetycznymi, jakością wykonania oraz trwałością książki. Poza tym, prawie każda mama musi zmierzyć się z buntem młodego człowieka, który bojąc się o własne włosy – otwarcie wzbrania się przed odwiedzeniem fryzjera.

 

 

Zupełnie przeciwnie, niż bohater książki ,,Gdy lew się wybiera do fryzjera”, który to sam podejmuje decyzję o zmianie swojego wyglądu. Król zwierząt wstaje pewnego ranka z postanowieniem odwiedzenia Dobrego Salonu w celu pozbycia się grzywy i przyprawienia sobie brody.

 

U fryzjera lew spotyka inne zwierzęta. Każde z nich chce coś w sobie zmienić. W większości nie myślą oni o zwykłym strzyżeniu, ale o jakichś wariacjach, które mają pojawić się na ich głowach. Żyrafa chciałaby na przykład mieć różowe włosy, dzik chciałby irokeza a koń marzy o trwałej ondulacji na ogonie.

 

 

 

 

 

Tekst w książce napisany został przez Katarzynę Zych we współpracy z jej synkiem Natanem. Autorka ujęła go w krótkie rymowanki, które ilustrują obrazki wykonane przez Agatę Krzyżanowską. Ten duet możemy już kojarzyć z poprzedniej książeczki ,,Jeżobranie” (link do recenzji tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/06/12/jezobranie-recenzja/).

 

,,Gdy lew się wybiera do fryzjera” przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, tych od 2-ego roku życia. Ilustracje są bardzo kolorowe i dużo się na nich dzieje, co z pewnością zainteresuje maluchy. Dzięki grubym, tekturowym stroną i zaokrąglonym rogom, książeczka jest bezpieczna dla dzieci, a przy okazji bardzo trwała.

 

Znajduje się w niej wiele przyborów fryzjerskich, z którymi rodzic może oswoić malucha przed pierwszą wizytą u fryzjera. Pokazać, że ten pan z nożyczkami to tak naprawdę osoba, która pomoże nam się zmienić, odgoni nudę i sprawi, że będziemy dobrze się czuć, szczególnie wtedy, kiedy włosy nie będą zasłaniać nam oczu.

 

 

 

 

Polecam tę pozycję również dla dzieci w wieku przedszkolnym, bez względu na płeć.

 

Link do strony wydawnictwa: https://bajkopis.pl/ksiazka/gdy-lew-sie-wybiera-do-fryzjera/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--