fbpx

Pupy, ogonki i kuperki – recenzja

Pupy, ogonki i kuperki – recenzja

Tytuł: ,,Pupy, ogonki i kuperki

Autor: Mikołaj Golachowski

Ilustracje: Mroux (Maria Bulikowska)

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2014

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Pisałam Wam ostatnio o rewelacyjnej serii książek dla dzieci, opowiadających w możliwie najciekawszy sposób o świecie zwierząt. Obiecałam wtedy, że jeszcze do nich wrócę, i dzisiaj chciałabym pokazać Wam rewelacyjne ,,Pupy, ogonki i kuperki” pióra Mikołaja Golachowskiego.

 

 

 

Zachęcam także do przeczytania recenzji na temat poprzedniej książki z tej serii, ,,Amory, zaloty i podboje” Szymona Drobniaka: https://bajkochlonka.pl/2018/06/21/amory-zaloty-i-podboje-recenzja/.

 

,,Pupy, ogonki i kuperki”  to książka bezpardonowa. Opowiada o tym, co wydaje się być najbardziej wstydliwe i obrzydliwe, bo o kupach, wydalaniu i puszczaniu bąków. Autor jednak prowadzi narrację w tak przemyślany sposób, że pod pretekstem naukowych obserwacji, trafia do czytelnika z tekstem prostym, ale przyjemnym i pozbawionym wrażenia, że to coś nieprzyjemnego. Wręcz przeciwnie!

 

Młody czytelnik z zapałem może czytać o ciekawostkach związanych z pupami zwierząt. Okazuje się bowiem, że dzięki nim mogą się bronić, komunikować albo magazynować energię na gorsze dni.

 

Książka pełna jest wiadomości, o których nie usłyszmy na lekcjach przyrody, a która jest bardzo ciekawa i daje zupełnie nowy ogląd na fenomenalny świat fauny.

 

 

 

 

Większość dorastających dzieci zaczyna interesować się cielesnością, dostrzegać różnice pomiędzy płciami. ,,Pupy, ogonki i kuperki” daje im także możliwość obserwacji, jak wyglądają procesy biologiczne u zwierząt. W ramach książki jest przewidziane także wiele ciekawostek, które wielokrotnie wykraczają poza tematy związane z pupami, a opowiadają o konkretnych gatunkach.

 

W książce dowiemy się szczegółów związanych z funkcjonowaniem np. hipopotamów, wombatów, orek czy pawianów, ale także zwierząt, które możemy kojarzyć z własnego podwórka, np. psów, kotów, kaczek czy żab.

Autor przygotował dla nas opis 30 ssaków, gadów, płazów czy owadów.

 

 

 

 

 

,,Pupy, ogonki i kuperki” to rewelacyjna książka dla dzieci powyżej 5-ego roku życia. Oprócz bogatej i ciekawie ujętej treści, czytelnik zostanie mile zaskoczony ilustracjami Mari Bulikowskiej (Mroux), które często mają charakter humorystyczny i w doskonały sposób obrazują omawiane zwierzę.

 

Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/PUPY-OGONKI-i-KUPERKI-Mikolaj-Golachowski-Mroux/100

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment