fbpx

Jeżobranie – recenzja

Jeżobranie – recenzja

Tytuł: ,,Jeżobranie”

Autor: Katarzyna Zych & Natan

Ilustracje: Agata Krzyżanowska

Wydawnictwo: Bajkopis

Rok wydania: 2016

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Lubię, kiedy sięgam po książkę i widzę, że jest dopracowana od początku do końca. Pozycja w której widać pasję tworzenia, kreatywność, zabawę słowem i wykonanie na najwyższym poziomie.

 

Takie właśnie jest ,,Jeżobranie” autorstwa Katarzyny Zych i jej synka Natana, z ilustracjami Agaty Krzyżanowskiej. Bardzo krótka bajeczka dedykowana najmłodszym o przygodach ciekawskiej żabki.

 

Przyjemny, rymowany tekst nafaszerowany jest słowami z literą ,,że” lub ,,rz”, dzięki czemu, czytany na głos i przez wzgląd na swoją melodyjność, na pewno zainteresuje każdego malucha. W przyszłości z kolei może przydać się do nauki ortografii i ćwiczeń logopedycznych.

 

,,Jeżobranie” to historia o żabce, która nie chciała uwierzyć bocianowi. Musiała na własne oczy przekonać się, że jeże zbierają zapasy w jeżynach. Kiedy już jednego zobaczyła, a szczególnie kiedy mogła przyjrzeć się jego kolcom – wystraszyła się i uciekła.

Żaba uczy się na błędach i potrafi się do nich przyznać, a z bajki płynie prosty morał, ładnie kończąc historię.

 

Bardzo podobają mi się także ilustracje, wykonane za pomocą farb wodnych. Są niebanalne, różnią się od tych oglądanych na co dzień w większości książeczek oraz przypominają (w jak najbardziej pozytywnym sensie) prace wykonane przez przedszkolaków, dzięki czemu mogą ich jeszcze bardziej zachęcać do kreatywnego malowania.

 

 

 

 

 

,,Jeżobranie” polecam wszystkim dzieciom, które skończyły dwa lata. Piękna forma i ciekawa treść sprawią, że może to być książeczka do której maluchy z przyjemnością będą wracać.

 

Link do strony wydawnictwa: https://bajkopis.pl/ksiazka/jezobranie/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--