Bajka modułowa – Momo i Kiki – recenzja

 

 

Tytuł: ,,Bajka modułowa – Momo i Kiki

Autor: Katarzyna Zych & Natan

Ilustracje: Agata Krzyżanowska

Wydawnictwo: Bajkopis

Rok wydania: 2016

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zacznę nietypowo, bo od opisania formy w którą ujęto ,,Momo i Kiki. Smoki z zupełnie innej bajki”. To książeczka modułowa, która wydaje się, aż krzyczeć: ,,Pobaw się mną!”.

 

 

 

 

W krótkich, ale bardzo melodyjnych rymowankach opisuje przygody dwóch tytułowych smoków, jednak to Momo pojawia się w niej zdecydowanie częściej.

 

Książka składa się na bardzo ładne i porządnie wykonane pudełko, w którym znajduje się makieta książki oraz 30 stron, czyli kart wydrukowanych na grubej tekturce. Każdą z nich zdobi inna ilustracja, adekwatna do przedstawianego tekstu.

 

Zadaniem czytelnika jest w wyznaczonych do tego miejscach, umieścić karty, tworząc każdorazowo inną, wyjątkową opowieść. Rymowanki są pomyślane w ten sposób, że niezależnie od chronologii jaką im narzucimy, historia zawsze będzie miała sens, a jej czytanie będzie sprawiało przyjemność.

 

Zachęcam, żeby to dziecko podejmowało decyzje odnośnie wyboru kart. Dzięki samodzielnemu wylosowaniu stron i umieszczeniu ich w książce (to bardzo proste, na pewno sobie poradzi), będzie miało poczucie wpływania na bajkę, a to wiąże się z satysfakcją i jeszcze większą zabawą.

Dodatkowo będzie to miłe urozmaicenie dla znużonych rodziców, którzy ciągle proszeni są o czytanie tych samych bajek. W przypadku tej książeczki jej nieprzewidywalność jest bardzo dużym atutem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co do głównego bohatera – Momo, jego nazwa nie dość, że jest bardzo łatwa do wymówienia, to także kojarzy się ze znanym każdemu dziecku słowem: ,,mama”.

Sympatyczny smoczek ma nieco ponad rok, więc z powodzeniem może być rówieśnikiem naszych słuchaczy.

 

Kiedy w zachwycie zaczęłam opowiadać moim przyjaciółkom o ,,Momo i Kiki” padło rozstrzygające pytanie – ile to cudo kosztuje? Rzeczywiście, to książka, która odbiega ceną od innych tytułów. Należy jednak pamiętać, że to bardziej gra – książka, niż standardowa pozycja wydawnicza. Poza tym jej wykonanie oraz względy estetyczne i treściowe są naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

 

Dodatkowo można ją także samodzielnie udoskonalać. Wydawnictwo Bajkopis na swojej stronie sprzedaje puste karty, które idealnie pasują do książki, a można dobrowolnie wypełnić je treścią lub kolorować.

 

Polecam ,,Momo i Kiki. Smoki z zupełnie innej bajki” każdemu maluchowi od drugiego roku życia. Bajka modułowa świetnie sprawdzi się także na prezent z okazji jakiejś wyjątkowej okoliczności, np. chrztu lub urodzin.

 

Link do strony wydawnictwa: https://bajkopis.pl/ksiazka/momo-i-kiki/

 

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak rozpakowuję paczkę od Wydawnictwa Bajkopis, kliknij tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=RbGXsIW2fik

 

 

 

Poprzedni wpis
Jedź! Jedź! Stój! – recenzja
Następny wpis
Tata ma dziewczynę – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja