Recenzja mechanicznych modeli od UGEARS

Tytuł: ,,Karuzela Ugears. Model mechaniczny do składania”

Czas składania: około 7 godzin

Marka: Ugears

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Dzisiaj nietypowa recenzja, bo opowiem o modelach, na które trafiłam niedawno! Od zawsze byłam fanką układania puzzli, ale zbyt mała ilość elementów potrafiła mnie szybko znudzić, z kolei na pudełka z 3 tysiącami kawałków potrzebowałam naprawdę wiele czasu, żeby je rozpracować (a przy okazji zajmowały one mnóstwo miejsca). Wiem, że jest to częsta zagwozdka rodziców dzieci powyżej 10 roku życia – co im zaproponować, żeby się nie zniechęciły, ale żeby jednocześnie nie było zbyt prosto?

 

Mechaniczne modele przykuły moją uwagę przede wszystkim piękną konstrukcją drewnianej karuzeli – jako typowa sroka zapragnęłam ją mieć na swojej półce i podziwiać. Kiedy trafiłam na stronę marki, okazało się, że ma ona także modele globusów, samochodów, samolotów, statków, konia, szkatułek czy budynków, czyli dla każdego coś miłego! Oprócz tego, wydano mniej skomplikowaną techniczne kolekcje ,,Ugears Stem Lab”, która zawiera: Licznik, Mechanizm Różnicowy, Skrzynia Biegów oraz Wahadło. 

 

 

 

(SKRZYNIA BIEGÓW)

 

(WAHADŁO)

 

(MECHANIZM RÓŻNICOWY)

 

(LICZNIK)

 

Jej mniejsze skomplikowanie polega tylko i wyłącznie na mniejszej ilości części. Karuzela składa się bowiem z 305 kawałków i żeby ją złożyć potrzeba około 6-7 godzin. Powyższe modele to od 92 do 163 części i trzeba na nie poświęcić nieco ponad 4 kwadranse. 

 

Dlaczego te zabawki są takie wartościowe? Ponieważ charakteryzuje je kilka bardzo ważnych cech – ich składanie przynosi MNÓSTWO satysfakcji, są ekologiczne, a dodatkowo wyjaśniają sposób działania bardziej złożonych mechanizmów. 

 

Dzięki tym czterem modelom można przekonać się na własnej skórze jak działa skrzynia biegów czy czym w ogóle jest mechanizm różnicowy – a to wiedza, która otwiera furtkę do znacznie bardziej skomplikowanych i fascynujących dziedzin nauki!

 

 

 

 

 

Podzielę się doświadczeniem oraz spostrzeżeniami, jakie nabyłam podczas składania Karuzeli. Na początku, po rozpakowaniu pudełka, uderzył mnie cudowny zapach drewna (utrzymuje się on w domu do dzisiaj). W środku znalazłam kilka sklejek z elementami (należy je delikatnie wyciskać), instrukcję obsługi (bardzo dokładną!), papier ścierny w razie potrzeby, kawałek świecy, żeby pomóc sprawniej działać mechanizmowi, sznurek oraz gumki recepturki. 

 

Idąc krok po kroku według instrukcji, budowałam kolejne elementy (co powiem szczerze, przynosiło mnóstwo radości), a gdy okazywało się, że zawarte w modelu mechanizmu DZIAŁAJĄ, cieszyłam się, jakbym co najmniej sama je wynalazła… Choć z całą pewnością mogą stwierdzić, że nie są one zbyt skomplikowane – co mam wrażenie cały ten koncept próbuje nam udowodnić i dzieci także sobie z nim poradzą. A jak sobie z nim poradzą, to bezsprzecznie wzrośnie ich pewność siebie!

 

 

 

 

 

 

Z moich uwag – czasami potrzeba trochę siły, żeby docisnąć porządnie niektóre elementy (ale ich nie złamać), dlatego przy bardziej rozbudowanych modelach, będzie potrzebna pomoc dorosłego. Z drugiej strony – niektóre części są bardzo małe więc im mniejsze dłonie, tym wygodniejszy proces budowy. 

 

I UWAGA – po takich kilku godzinach wytężonej pracy, najzwyczajniej w świecie zaczynają boleć opuszki palców, dlatego lepiej podzielić sobie zabawę na kilka dni.

 

 

 

 

Moja gotowa Karuzela działa – co mnie ogromnie cieszy! Dodatkowo jest piękną ozdobą samą w sobie. Kilka części pozostało z zestawu niewykorzystanych, ale biorąc pod uwagę, że mechanizm jest w porządku, podejrzewam, że są to elementy zapasowe.

 

Modele przygotowane są z ogromną precyzją. Zestawy mają wysoką jakość i finalnie – bardzo dobrze się prezentują. Polecam je jako świetny prezent, który sprawi mnóstwo radości i satysfakcji.

 

 

(Tutaj się ją nakręca)

 

 

 

 

Jak działa karuzela możecie zobaczyć na moim Instagramie!

Link do serii ,,Ugears Stem Lab”: https://ugearsmodels.pl/mechaniczne-modele-ugears-stem-lab/c-416.html

Link do ,,Karuzeli”: https://ugearsmodels.pl/karuzela-model-mechaniczny-do-skladania/p-586.html

 

 

Poprzedni wpis
Boso przez świat – recenzja gry planszowej
Następny wpis
Angielski z Mają – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja