Angielski z Mają – recenzja

Tytuł: ,,Angielski z Mają”

Autor: Anna Szczypka

Ilustracje: Daniel Włodarski

Wydawca: Alpha Training Solutions Anna Szczypka

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Nauka angielskiego czasami idzie opornie. Dlatego, żeby nie ograniczać się tylko do szkoły, warto ćwiczyć języki obce także w domu. Propozycją książki po polsku, która pomoże dzieciom lepiej przyswoić angielski jest… ,,Angielski z Mają”! 

 

Pozycja została wydana przez Annę Szczypkę , która na co dzień jest nauczycielką języka angielskiego. Dzięki obserwacji swoich dzieci oraz wieloletnim metodom opracowanym podczas lekcji, autorka przygotowała bardzo przyjemny tekst, który pozwoli maluchom zaangażować się w poznawanie nowych słów oraz całych wyrażeń.

 

 

Dodatkowo mamy w tej książce do czynienia z bogatą warstwą emocjonalną, ponieważ główna bohaterka Maja jest w swoim życiu w momencie ważnych zmian.

 

Dziewczynka wraz z rodzicami właśnie przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Jest bardzo podekscytowana i nie może się doczekać, kiedy zobaczy swój nowy dom.

Nie martwią ją rozmowy z Anglikami, ponieważ angielskiego uczyła się już w przedszkolu, a wszyscy wokół są naprawdę bardzo mili i przyjaźni. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że nie rozumie wszystkiego, dlatego szybko chce nadrobić zaległości. 

 

 

 

 

W drugim rozdziale Maja wraz z rodzicami odwiedza elegancką restaurację, gdzie samodzielnie składa zamówienie oraz poznaje nowego kolegę. Dziewczynka poradzi sobie nawet z wyjaśnieniem drobnej pomyłki, która miała miejsce podczas deseru!

 

Trzeci i ostatni rozdział, to opowieść o przygodzie w londyńskim zoo. Obfituje on w słówka ze zwierzętami. Maja ma szansę zobaczyć lwy, tygrysy, krokodyle czy motyle. Dowiaduje się także, że po angielsku żółwie lądowe oraz żółwie morskie nazywają się inaczej. 

 

,,Angielski z Mają” to ciekawie napisana i bardzo dobrze wymyślona książeczka. Angielskie zdania w tekście oznaczono pogrubionym tuszem, dlatego są widoczne już na pierwszy rzut oka. Bardzo ładne ilustracje Daniela Włodarskiego wzbogacono pojedynczymi słówkami, przypisanymi do konkretnych rzeczy lub zwierząt. Niektóre z nich powtarzają się w tekście, ale nie wszystkie. 

 

Warto także wspomnieć, że na końcu każdego rozdziału znajdują się tabelki z zestawieniem słów oraz wyrażeń po angielsku oraz z ich polskimi tłumaczeniami. Ogólnie w książce brakuje jeszcze tylko wymowy, ale zostały przygotowane specjalne podcasty dla rodziców, które pomogą i w tej kwestii. Można je pobrać tutaj: https://angielskizmaja.pl/  Autorka uzupełniła także tekst uwagami dotyczącymi akcentowania niektórych słów – szczególnie tych ogólnie znanych w języku polskim. Na przykład słowo ,,menu” zupełnie inaczej się wymawia po angielsku i warto to zapamiętać.

 

Często powtarzające się te same pytania i odpowiedzi, pozwolą lepiej je zapamiętać, a późniejsze wspólne odpytywanie ze słów (co sugeruje autorka we wstępie) utrwali pojedyncze wyrażenia.

 

 

 

 

,,Angielski z Mają” to bardzo udany początek serii, ciekawa opowiastka i przede wszystkim interesujące źródło nauki języka obcego. Polecam ją dzieciom powyżej 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://angielskizmaja.pl/

 

Poprzedni wpis
Recenzja mechanicznych modeli od UGEARS
Następny wpis
Niko. Chłopiec, który marzył – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2020, Alpha Training Solutions Anna Szczypka, Angielski z Mają, Anna Szczypka, Daniel Włodarski, język angielski, książki dla dzieci, książki do nauki angielskiego, książki z angielskimi wstawkami, przeprowadzka, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, restauracja, zoo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja