fbpx

Momo nie lubi podróży – recenzja

Momo nie lubi podróży – recenzja

Tytuł: ,,Momo nie lubi podróży

Autor: Beata Sadowska

Ilustracje: Joanna Kurowska

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wakacje to idealny moment, żeby spakować walizki i wyruszyć w podróż. Dla niektórych może to być pierwszy wyjazd w życiu, szczególnie jeśli jest się małym i jeśli wyjazd jest trochę dłuższy, niż krótkie wycieczki poza miasto.

 

Beata Sadowska, znana dziennikarka i blogerka napisała piękną książkę, w której głównym bohaterem jest pies, i to pies, który wcale nie przepada za podróżami.

W dodatku opisuje ona swojego własnego czworonoga, co sprawia, że ta historia jest jeszcze ciekawsza. Każdy kto ma psa, odnajdzie w treści tej książki mnóstwo charakterystycznych podobieństw do zachowań milusińskich.

 

,,Momo nie lubi podróży” to swego rodzaju przewodnik po różnych, ciekawych miejscach, jednak opisywany z perspektywy czworonoga. Momo jest trochę jak małe dziecko – zadaje wiele pytań, dziwi się na rzeczy, których nigdy przedtem nie widział, ale przyjmuje wszystko z wielką radością i ekscytacją.

 

 

 

 

Oczywiście na początku jest pełen obaw. Momo szczególnie boi się, że mogą zmarznąć mu łapki, albo że będzie głodny. Na szczęście ma bardzo wyrozumiałych opiekunów, którzy cierpliwie tłumaczą mu rzeczywistość i opowiadają ciekawe historie związane z miejscami, które odwiedzają.

 

W książce ,,Momo nie lubi podróży” sympatyczny psiak odwiedza Zakopane, Grecję, Mont Blanc, Tokio, Mongolię, Lodowiec oraz Seul. Każda podróż uczy go nowych rzeczy; zwyczajów, miejsc, ciekawostek.

 

W tej pozycji jest sporo nowej terminologii podróżniczej dla dzieci, ale dzięki użytym przez autorkę przykładom, są one łatwo przyswajalne. Dużą ilość tekstu rekompensują ilustracje. Maluchy, które będą słuchać historii, mogą jednocześnie przyglądać się wypełnionym detalami obrazkom, co sprawi, że na pewno nie będą się nudzić, a ich uwaga cały czas będzie skupiona.

 

 

 

 

 

 

 

,,Momo nie lubi podróży” jest bardzo sympatyczną propozycją dla dzieci powyżej 3-ego roku życia. Uczy, że podróże mogą być fascynujące. Nieważne jednak czy będziemy w Azji, Europie czy jakimś miejscu w Polsce, ważne, żebyśmy byli tam z osobami, które kochamy, bo takie wycieczki są najpiękniejsze!

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,114107,Momo-nie-lubi-podrozy

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Ania
    Odpowiedz

    Pod spodem album czy zeszyt? 😉

    23 lipca 2018 at 21:13

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--