fbpx

Super Tata – recenzja

Super Tata – recenzja

Tytuł: ,,Super Tata

Autor: Herve Tullet

Ilustracje: Herve Tullet

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2015

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Taty. Tyle mówiło się o pięknych propozycjach z okazji Dnia Mamy (chociażby ,,Moja mama” (link: https://bajkochlonka.pl/2018/05/11/nkom-moja-mama-recenzja/)  czy ,,Super M” (link:https://bajkochlonka.pl/2018/05/15/super-m/)), a przecież i o rodzicach płci męskiej powstało naprawdę dużo ciekawej literatury.

 

Na samym początku, chciałabym Wam opowiedzieć o wyjątkowej książce obrazkowej ,,Super Tata” znanego autora Harve Tulleta. To niebanalna propozycja, bo możecie być pewni, że takiego formatu książki jeszcze nie widzieliście!

 

 

 

 

Ten tytuł skonstruowano na zasadzie zróżnicowania długości stron, które są podklejone na tekturce. Dzięki temu, oraz zaokrąglonym rogom są zupełnie bezpieczne i odporne na eksperymenty najmłodszych ,,czytelników”. Możecie być pewni, że taka niebanalna forma książki zainteresuje dzieci i będą często do niej wracać.

 

,,Super Tata” to jednak nie tylko kształt, ale także treść. Proste, ale zabawne i pełne uroku ilustracje obrazują historie pewnego mężczyzny w żółtym sweterku. Historia rozpoczyna się wraz z podarowaniem kwiatka kobiecie, a następnie dostarczaniu różnych przyjemności swoim synom.

 

Jest to piękna metafora poświęcenia dla rodziny, uszczęśliwiania ich i czerpania z tego przyjemności przez tatę, który dzięki swoim działaniom staje się Super Tatą.

 

 

 

 

Książka pokazuje także efekt gromadzenia czy namnażania – stopniowania przedmiotów. Na początkowych stronach widzimy mało elementów, ale z każdą kolejną jest ich coraz więcej, aż w końcu na ostatniej mamy całą przestrzeń wypełnioną postaciami i przedmiotami.

 

,,Super Tata” to bardzo oryginalny cykl. W tej serii możemy znaleźć również książeczki o tytułach: ,,Już jadę!”, ,,Ufo kuku” oraz ,,Duży czy mały?”.

 

Polecam je każdemu maluchowi od 1-ego roku życia!

Link do strony wydawnictwa tutaj: https://babaryba.pl/pl/p/SUPER-TATA-Herve-Tullet-/154

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--