fbpx

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę – recenzja przedpremierowa!

Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę”

Autor: Cressida Cowell

Ilustracje: Cressida Cowell

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Rok wydania: 2020

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo:  dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Powiem szczerze, że byłam bardzo ciekawa tej książki! Cressida Cowell jest autorką, która ma wyjątkowo lekkie pióro, w jej opowieściach jest mnóstwo akcji, a bohaterowie są zawsze bardzo charakterystyczni.

 

Jestem przekonana, że każdy zna chociaż jedną historię, która została przez nią napisana. Pisarka zasłynęła przede wszystkim dzięki serii ,,Jak wytresować smoka. Ja jestem wielką fanką zarówno tych książek (przeczytałam wszystkie 6 tomów, które do tej pory ukazały się w Polsce) jak i adaptacji filmowych, które można było zobaczyć na dużym ekranie.

 

,,Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę” to pierwsza część najnowszej serii dla dzieci od 8 do 12 lat. Jej oficjalna premiera jest zaplanowana na 15.04.2020 roku!

 

 

 

Losy dwójki głównych bohaterów poznajemy dzięki narracji równoległej. Xar jest młodym czarodziejem i zarazem synem władcy wszystkich istot obdarzonych magią. Chłopak ma jednak pewien problem – mimo, że skończył 13 lat (a jest to wiek graniczny dorastania i nabywania umiejętności), w dalszym ciągu nie odkrył w sobie magicznych zdolności. 

 

To krnąbrny i bardzo pewny siebie bohater, który wpakuje zarówno siebie jak i swoich przyjaciół w niezłe kłopoty!

 

Z kolei Nadziejka to księżniczka z Grodu Wojowników. Poszukuje atencji u nieco bezdusznej matki, czuje się niezwykle samotna i nie ma pojęcia… o swoim prawdziwym przeznaczeniu!

 

 

 

Czarodzieje oraz Wojownicy są zagorzałymi wrogami. Roszczą sobie prawo do panowania nad lasem i nie uznają kompromisów. 

 

Los jednak płata wszystkim figla i splata przeznaczenie Xara oraz Nadziejki. Razem będą musieli stawić czoła wrogowi znacznie przewyższającego rangą Czarowników i Wojowników razem wziętych! 

 

Książka jest bardzo dobrze napisana – czyta się ją jednym tchem, a ciekawość ,,co będzie dalej” nie pozwala oderwać się od fabuły ani na chwilę!

 

Dodatkowo – co jest charakterystyczne dla książek pani Cowell, między treścią znajduje się wiele ilustracji, obrazków, imitacji ksiąg z zaklęciami oraz innych niespodzianek dla czytelników. 

 

 

 

 

,,Wojownicy i Czarodzieje. Jak upolować wiedźmę” to w zasadzie klasyczna historia o walce dobre ze złem, ale bez zbędnej pompy i górnolotnych tekstów. To opowieść z której można wynieść refleksje na temat stereotypowego postrzegania innych, wiary we własne możliwości oraz przyjaźni ponad granicami.

 

Bardzo polecam! 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.znak.com.pl/ksiazka/wojownicy-i-czarodzieje-jak-upolowac-wiedzme-cressida-cowell-167514

OFICJALNA PREMIERA: 15.04.2020

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
2 komentarze
  • Luiza Malik
    Odpowiedz

    Super, dzięki! Muszę jej poszukać dla dzieciaków. Teraz przeczytaliśmy Śpiących rycerzy i bardzo im się podobało. Choć to trochę inny klimat bo osadzony w mitach słowiańskich.

    14 kwietnia 2020 at 23:55

Post a Comment