Gdzieś daleko. Bajka eko – recenzja

Tytuł: ,,Gdzieś daleko. Bajka eko”

Autor: Izabela Skorupka

Ilustracje: Anna Gensler

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Wydawnictwo Dwukropek bardzo lubi edukować swoich młodych czytelników z zakresu dbania o przyrodę i szerzenia wiedzy na temat ekologii. Jakiś czas temu pisałam Wam o ich świetnej bajce ,,W Robaczkowie” (link do recenzji tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/05/31/w-robaczkowie-recenzja/ ), która namawia przedszkolaki do dbania o najbliższe otoczenie.

 

W książce ,,Gdzieś daleko. Bajka eko”, która powstała pod patronatem honorowym Fundacji Nasza Ziemia oraz Sprzątanie świata, również pierwsze skrzypce pełni narracja, mająca na celu dbanie o porządek.

 

 

Akcja bajki dzieje się w Niezielencji, która kiedyś znana była jako Zielencja. Niestety na skutek ogromnych zaniedbań oraz rozpieszczonej Królewny, której imię Brajka w pełni oddaje jej stosunek do otaczających ją surowców naturalnych, królestwo podupadło. Wszyscy potykają się o śmieci, lasy przestały istnieć, a zwierzęta uciekły.

 

Kres takiego stanu rzeczy postanawia zadać sam Król, którego apetyt na soczystą i zdrową marchewkę, przezwycięża potrzebę rozpieszczania córki. W książce jest świetny cytat o tym, że nie można spełniać marzeń za wszelką cenę, nawet jeżeli są to marzenia królewny. 😉

Razem z ministrami przeszłości, przyszłości i teraźniejszości, gdzie ten ostatni nieco się buntuje, organizuje turniej rycerski. W zamian za poradzenie sobie ze stertą śmieci, król obiecał zwycięzcy rękę swojej córki.

 

 

 

 

Jak to w bajkach zwykle bywa, wszystko dobrze się kończy. Królewna Brajka zakochuje się w najzdolniejszym rycerzu i razem zaprowadzają nowe porządki w królestwie.

 

,,Gdzieś daleko. Bajka eko” jest doskonałą lekturą także do uczenia dzieci porządku we własnych pokojach. Pokazuje, że nie dbając o porządek, nie będziemy mogli nic znaleźć oraz będziemy mieć podły humor.

 

Oprócz tego, książka jest pięknie ilustrowana przez Annę Gensler i bardzo ładnie wydana. Może być świetną propozycją jako nagroda dla uczniów kończących rok szkolny. Z kolei najmłodszymi słuchaczami, którzy powinni zrozumieć fabułę to dzieci w wieku od 4 roku życia.

 

 

 

 

 

,,Gdzieś daleko. Bajka eko” to opowieść dla maluchów z elementami postapokaliptycznymi 😉 Przedstawia jak mógłby wyglądać świat, gdybyśmy przestali o niego dbać i pozwolili namnażać się śmieciom.

Nie wliczając niezaprzeczalnych walorów edukacyjnych, będzie także świetną rozrywką dla każdego dziecka.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.facebook.com/wydawcadwukropek/

 

 

Poprzedni wpis
Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach – recenzja
Następny wpis
Jedź! Jedź! Stój! – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód, były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja