Kraków. Przewodnik dla dużych i małych – recenzja książki

Tytuł: Kraków. Przewodnik dla dużych i małych
Seria: Przewodnik dla dużych i małych
Autorzy: Barbara Gawryluk, Łucja Malec-Kornajew
Ilustracje: Przemek Liput
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Bez czego nie można się obyć w letnie wakacje? Bez kremu z filtrem, pojemnego plecaka oraz oczywiście – niezawodnego przewodnika! Jedną z moich ulubionych serii przewodników po polskich zakątkach jest cykl wydawnictwa Literackiego – Przewodnik dla dużych i małych.

Seria przewodników dla dzieci i dorosłych

W jego ramach ukazały się już cztery pozycje, a piąta pojawi się w księgarniach lada dzień! Zanim jednak to nastąpi, opowiedzmy sobie o części poświęconej pewnemu miastu, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów w Polsce!

Kraków. Przewodnik dla dużych i małych to książka, która została napisana przez Barbarę Gawryluk oraz Łucję Malec-Kornajew, a zilustrował ją Przemek Liput. Do najbardziej kultowych miejsc w starej stolicy Polski, dorzucono masę ciekawostek, historycznych faktów czy wskazówek dla zwiedzających.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Wielu czytelników na pewno zadziwi fakt, że właśnie w Krakowie można znaleźć najstarszą, działającą w naszym kraju księgarnię (od 1610 roku), jest tutaj najwięcej muzeów w Polsce i można napić się najczystszej kranówki.

Autorki proponują zwiedzanie, które łączy przeszłość z nowoczesnością. Wymieniają miejsca, jakich nie można pominąć, jak m.in. Wawel, Smocza Jama czy któryś ze słynnych Kopców. Nie zapominają jednak o atrakcjach wybudowanych dopiero niedawno – ciekawym przykładem jest  Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, które otwarto w czerwcu 2024 roku, czyli w tym samym czasie, co wydano tę książkę! 

Na wycieczkę do Krakowa z dziećmi

Kraków. Przewodnik dla dużych i małych została opracowana w taki sposób, że jej treść jest niezwykle angażująca dla osób w każdym wieku. Mnóstwo ilustracji, wprowadzeni bohaterowie na niektórych rozkładówkach dla lepszego zobrazowania miejsca lub zjawiska.

Dzięki temu można jeszcze głębiej wsiąknąć w Kraków – nie tylko poznając jego zabytki czy atrakcje, ale także dowiadując się o krakowskich świętach czy praktykowanych tutaj zwyczajach. Książkę warto czytać uważnie i ze zrozumieniem, bo na końcu czeka na czytelników quiz! To dobry sposób, żeby sprawdzić czy jest się gotowym na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miast w Europie.

Odkryjcie tajemnice Krakowa, zainspirujcie się Kraków. Przewodnik dla dużych i małych i z książką pod pachą (czyli tak jak ja!) przyjedźcie zobaczyć wszystko, o czym piszą autorki – na własne oczy.

Polecam tę pozycję dzieciom powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.wydawnictwoliterackie.pl/produkt/5288/krakow-przewodnik-dla-duzych-i-malych

Recenzje poprzednich książek z serii Przewodnik dla dużych i małych:


Poprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 75
Następny wpis
Dzieci Kapitana Granta – recenzja ponadczasowego komiksu
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +7, +8, +9, 2024, atrakcje Krakowa, Barbara Gawryluk, co zobaczyć w Krakowie, Kraków, Kraków z dzieckiem, Kraków. Przewodnik dla dużych i małych, książki dla dzieci, Literackie, Łucja Malec-Kornajew, Przemek Liput, przewodnik, Przewodnik dla dużych i małych, przewodnik po Krakowie, recenzje książek, Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja