Najlepszy przytulas – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Najlepszy przytulas
Autorka: Smriti Halls
Ilustracje: Alison Brown
Tłumaczenie: Magdalena Jakuszew
Wydawnictwo: Kropka
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jest o mnie taki mało znany fakt, że mam swoją kolekcję ulubionych słów. Bardzo lubię na przykład słowa: prognoza, kaseton albo krakusek. Czas chyba jednak zweryfikować ranking tych najbardziej bliskich memu sercu, bo właśnie miałam okazję poznać zupełnie nowe wyrazy! Słowa, które dzięki książce Najlepszy przytulas pokochacie i Wy!

O magii przytulania

Wannopieściszkraby. Hipciokąpielicje. Morsobrzuchotanko. A to zaledwie kilka przykładów z wielu! Smriti Halls wymyśliła, a Magdalena Jakuszew przełożyła książką obrazkową dla maluchów, w której można docenić siłę przytulania.

Co jednak istotne, nie każdy przytulas jest tak samo ważny i ma tę samą siłę oddziaływania. Niektóre najchętniej byśmy w ogóle pominęli. Tak naprawdę liczy się bowiem z kim się przytulamy i jak ta osoba jest z nami blisko.

Książka dla dzieci o bliskości

Najlepszy przytulas to książka z rymowanym, humorystycznym tekstem oraz mnóstwem pięknych ilustracji Alison Brown. To pozycja, która choć wydaje się lekką lekturą, może stać się fundamentem ważnej rozmowy z maluszkiem o stawianiu granic i przekonaniu, że nie ze wszystkimi trzeba się tulić.

To jednak przede wszystkim zapewnienie, że prawdziwe wsparcie, obecność oraz czułość można znaleźć u mamy. Choć ta informacja pojawia się w obrazku – tekst określa tę osobę po prostu jako kogoś najmilszego i najbliższego, co może oznaczać również tatę czy dziadków.

Drugie, ważne przesłanie

Przedstawia ona bohatera chłopca, który ma w swoim pokoju mnóstwo miękkich przytulanek zwierzątek. Sprawdza on do których jest najlepiej się przytulić, a mały czytelnik może przy okazji poznać ich nazwy. Choć chłopiec zazwyczaj tulenie odbiera jako przyjemne doświadczenie, to jednak czasami ma wrażenie, że ,,to nie do końca to”.

Bo nawet najlepsza przytulanka czy zabawka nie jest w stanie zastąpić żywego człowieka. W Najlepszym przytulasie pojawia się więc jeszcze jedno ważne przesłanie – tym razem skierowane do rodziców. Najbardziej wartościową rzeczą, którą możemy podarować dziecku, jest czas z nim spędzany.

Najlepszy przytulas to książka pełna ciepła i bliskości, która przypomina o regularnym przytulaniu, dzięki któremu wszystko jest milsze i łatwiejsze!

Polecam ją czytelnikom powyżej 3 roku życia. 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwokropka.com.pl/ksiazki/110-najlepszy-przytulas


Poprzedni wpis
Izuna – recenzja komiksu z mitologią japońską
Następny wpis
Mulanosaurus Rex – recenzja książki dla dzieci
Tags: +3, +4, +5, +6, Alison Brown, bliskość, blog książkowy, czułość, Kropka, książka obrazkowa, Magdalena Jakuszew, mama, Najlepszy przytulas, przytulanie, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, rymowany tekst, Smriti Halls, wiersz, Wydawnictwo Kropka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja