Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda – recenzja patronatu medialnego

Tytuł: Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda
Seria: Tatu i Patu
Autorzy: Aino Havukainen, Sami Toivonen
Tłumaczenie: Iwona Kiuru
Wydawnictwo: Bona
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniudla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: wybitna

Ten, kto kiedykolwiek podejrzewał, że szczoteczka do zębów, patyczki do uszu czy mydło to nudne przybory toaletowe, srogo się zdziwi, gdy tylko przeczyta najnowszą przygodę dwójki nietuzinkowych braci!

Nowa książka z Tatu i Patu

Tatu i Patu powracają w kolejnej, trzeciej już książce, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Bona! Bliźniaków po wcześniejszych perypetiach w:

czeka prawdziwa, rycerska przygoda, w której będą musieli wykazać się odwagą, sprytem oraz (jak zawsze)… wielką wyobraźnią!

Duet doskonałych twórców – Aino Havukainen oraz Sami Toivonen zapraszają nas tym razem do średniowiecznego świata pełnego czarów, rozmaitych stworków oraz zaginionych prakamieni. Z przyjemnością daję także znać, że Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda to kolejna książką, którą objęłam swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Prawdziwa przygoda zaczyna się… w łazience

Historia zaczyna się tak, jak mogłoby życzyć sobie większość czytelników. Tatu i Patu właśnie skończyli kolejny już raz czytać ukochaną książkę i w najlepszym z możliwych foteli ciągle są w wielkich emocjach po lekturze. Gdy postanawiają jednak pójść spać i idą do łazienki na wieczorną toaletę – coś przykuwa ich uwagę.

Okazuje się, że za lustrem pojawiło się nietypowe, żółte światło. Kiedy zaglądają do jego wnętrza… dostrzegają dziwnie znajome miejsce z jeszcze bardziej znajomą postacią z charakterystyczną koroną.

Dzielni wojowie i mnóstwo śmiechu

W Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda mamy karykaturę historii fantasy, w której grupa dzielnych bohaterów wyrusza z trudną i niebezpieczną misją. Są w niej wszystkie elementy, jakich należy się w tego typu opowieściach spodziewać, począwszy od czarnych charakterów, po wędrówkę, bitwy i element nadprzyrodzony.

Z Tatu i Patu jednak każda przygoda dodatkowo okraszona jest niewiarygodną wręcz dawką… śmiechu! Zarówno w tekście jak i w obrazku można dopatrzeć się mnóstwo zabawnych sformułowań i akcentów, dzięki którym buzia nie przestaje się uśmiechać.

Książki, w których najważniejsza jest wyobraźnia

Ta seria jest tak cudownie błyskotliwa, nieszablonowa i satysfakcjonująca, że spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Tym, co jednak jest w niej najważniejsze, to wyobraźnia.

Tatu i Patu pokazują dzieciakom, że podczas zabawy, nawet zwykła szczoteczka elektryczna może stać się potężnym mieczem, a ściągacz wody pod prysznic – magiczną różdżką! Nie trzeba mieć drogich zabawek, żeby znaleźć się w niezwykłej krainie, stoczyć emocjonujący bój z wrogiem oraz odnieść imponujące zwycięstwo.

Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda bardzo polecam wszystkim dzieciom powyżej 4 roku życia. Sprawdzi się jako świetny prezent z okazji Dnia Dziecka czy urodzin.

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwobona.pl/pl/p/Tatu-i-Patu.-Fantastyczna-przygoda-NOWOSC/191


Poprzedni wpis
SPA – recenzja niepokojącego komiksu o branży wellness
Następny wpis
Księżycowy jeleń – recenzja komiksu nie tylko dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Aino Havukainen, bliźniacy, blog książkowy, Bona, bracia, fantasy, humor, Iwona Kiuru, książki dla dzieci, patronat medialny, Sami Toivonen, serie książek dla dzieci, śmieszne książki dla dzieci, średniowiecze, Tatu i Patu, Tatu i Patu. Fantastyczna przygoda, Wydawnictwo Bona, wyobraźnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja