Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem – recenzja

Tytuł: Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem
Autor: Marcin Mortka
Ilustracje: Piotr Sokołowski
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2024
Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Muszę się Wam do czegoś przyznać. Robię to z ciężkim sercem, ale bardzo mi zależy, żeby już na samym początku wszystko było jasne… nie znałam wcześniej Tappiego.

Bohater-wiking z burzą gęstych, rudych włosów gładko przechodzących w równie imponującą brodę, jeszcze do niedawna był mi postacią nieznaną. Potwierdzam, że to ogromne przeoczenie, ale dzięki wydawnictwu SQN oraz nowej powieści Marcina Mortki – wszystko można jeszcze naprawić!

Zupełnie nowy Tappi oraz jeszcze więcej przygód

Właśnie ukazała się książka, gdzie Tappi udowadnia, że stereotypy to pieśń przeszłości. Miły wiking o dobrym uosobieniu, zamiłowaniu do kubka gorącej czekolady, wypieków oraz dżemów swojej babci, rusza ku kolejnym przygodom!

Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem jest ponad 100-stronicową, pięknie ilustrowaną przez Piotra Sokołowskiego książką autora Marcina Mortki. Książką, którą z wielką przyjemnością objęłam swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Świadomi bohaterowie bajki

Dwóch głównych bohaterów, czyli oczywiście Tappi i jego wierny przyjaciel renifer Chichotek będzie musiało rozwiązać kilka zagadkowych spraw i zmierzyć się z tym, co ześle im los (a właściwie autor, którego niczego nie będzie im szczędził!). Pierwszy jest nieustraszony, ale i niezwykle dobrotliwy. Drugi wielu rzeczy się boi, a do nowych pomysłów trzeba go chwilę przekonywać.

Oboje doskonale wiedzą, że są… postaciami z bajkami! Zupełnie jednak nie przeszkadza im to odczuwać prawdziwe emocje, zawiązywać nowe przyjaźnie oraz udzielać pomocy tym, którzy naprawdę tego potrzebują.

Z magią trzeba ostrożnie

W Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem będę musieli odnaleźć przyczynę zmiany kolorów małych drzewek, naprawić zamieszanie z pewnym łasym niedźwiedziem, przekonać jedno zwierzątko, że ryby nie spadają z nieba czy w końcu… uwolnić więźniów złej czarownicy!

Przy okazji dowiedzą się, że z magią trzeba obchodzić się z ostrożnie. Wypowiadane słowa mają znaczenie, a czasami nasza pomoc może komuś zaszkodzić – ale to wcale nie znaczy, żeby nie próbować pomagać.

Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem to książka pełna ciepła, dobroci, empatii. Nawet, jeżeli mamy do czynienia z jakąś bitwą, to jest to bitwa na pogrożenie paluszkiem, a nie walka na śmierć i życie. Książka może być więc lekturą nawet dla dzieci bardzo małych i bardzo wrażliwych.

Jak się okazuje, nawet siedząc w swoim ulubionym fotelu lub… na ulubionej kanapie, można przeżyć masę fantastycznych przygód! Wystarczy tylko dobra książka oraz jej odważni bohaterowie, żeby wyruszyć na spotkanie przygody, o jakiej nigdy wcześniej jeszcze się nie słyszało!

Polecam Tappi. O miękkiej kanapie, wielkich czarach i słoikach z dżemem czytelnikom już powyżej 5 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://sqnstore.pl/wydawnictwo-sqn/sqn-dzieciom/5469-tappi-o-miekkiej-kanapie-wielkich-czarach-i-sloikach-z-dzemem-zakladka-gratis-marcin-mortka.html


Poprzedni wpis
Folwark zwierzęcy – recenzja spektaklu w reżyserii Jana Klaty
Następny wpis
Lato w Dolinie Tumilu – recenzja kontynuacji doskonałej serii
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2024, blog książkowy, czary, empatia, książka dla wrażliwych dzieci, książka przygodowa, książki dla dzieci, magia, Marcin Mortka, patronat medialny, Piotr Sokołowski, przygody, przyjaźń, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, renifer, SQN, Tappi, Tappi. O miękkiej kanapie wielkich czarach i słoikach z dżemem, wiking, Wydawnictwo SQN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja