Myszka Miki. Straszna wyspa – recenzja komiksu

Tytuł: Myszka Miki. Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki
Seria: Myszka Miki
Scenariusz: Alexis Nesme
Rysunki: Alexis Nesme
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jeżeli tak jak ja macie słabość do kultowych bajek sprzed lat – komiksowa seria o Myszce Miki w klasycznym wydaniu na pewno Wam się spodoba. A jest w czym wybierać! Nakładem wydawnictwa Egmont ukazało się już kilka albumów, za którymi stoją największe nazwiska francuskiego komiksu:

Ostatnia nowość, czyli Myszka Miki. Straszna wyspa to autorskie dzieło Alexisa Nesme. Komiks powiązany jest z drugoplanowymi bohaterami także z Myszka Miki. Horrifikland, w którym Miki, Goofy oraz Donald poznają Lady Peppermint.

Straszna wyspa oraz znani detektywi

Starsza pani ponownie zwraca się do detektywów z prośbą o pomoc, tym razem chodzi jednak o zaginięcie jej męża. Lady podejrzewa, że lord Peppermint wyruszył na wyprawę w celu odnalezienia tajemniczej wyspy i być może zgubił drogę lub przydarzyło mu się jeszcze inne nieszczęście.

Detektywi z Myszką Miki na czele mają za zadanie ustalić, co się wydarzyło, a następnie bezpiecznie sprowadzić staruszka do domu. Jak możecie się jednak domyślić, nie wszystko pójdzie jak po maśle.

Miki, Goofy oraz Donald

Myszka Miki. Straszna wyspa to bajecznie zrealizowany komiks przygodowy, w którym razem z bohaterami czytelnik ma szansę wyruszyć na pełną niebezpieczeństw oraz tajemnych pułapek wyprawę. Towarzyszymy trójce dobrze znanych postaci w chwili, kiedy… samodzielnie składają łódź, ustalają położenie wyspy i w końcu pokonują rozmaite trudności.

Jak zwykle w tej serii, nie brak tutaj abstrakcyjnego poczucia humoru, typowych dla bohaterów zachowań, ale i dużej dozy szczęścia, które bezustannie im towarzyszy. Nie ma się co dziwić, Miki, Goofy oraz Donald to tak pozytywne postaci, że cały literacki świat musi im sprzyjać.

Komiks dla dzieci, które nie lubią czytać

Jeżeli cenicie sobie błyskotliwe treści, ponadczasowe historie oraz urok rysunków kreski reprezentowanej przez Alexisa Nesme – Myszka Miki. Straszna wyspa będzie komiksem, po który zdecydowanie warto sięgnąć.

Ze względu na jego dynamiczną akcję, angażującą fabułę, a także sympatię do bohaterów – historia można przekonać do siebie nawet te osoby, które zazwyczaj stronią od lektury.

Polecam Myszka Miki. Straszną wyspę dzieciom już powyżej 8 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Myszka-Miki.-Straszna-Wyspa.-Niesamowita-przygoda-Myszki-Miki,79961099,p.html


Poprzedni wpis
Hooky – recenzja komiksów dla dzieci o wiedźmach
Następny wpis
Opowieści makabryczne – recenzja komiksu dla dorosłych
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2024, Alexis Nesme, bajki z dreszczykiem, blog książkowy, Czarny Piotruś, Disney, Egmont, Goofy, Halloween, Kaczor Donald, komiks kolekcjonerski, komiks na prezent, komiks przygodowy, książki dla dzieci, kultowi bohaterowie, Maria Mosiewicz, Miki, Myszka Miki, Myszka Miki. Straszna Wyspa, Myszka Miki. Straszna Wyspa. Niesamowita przygoda Myszki Miki, recenzje książek, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja