Bardzo ciekawe książki dla dzieci w języku angielskim

Tytuły: Twinkly, Twinkly Night Time, Pop-up Seasons, Poppy and Sam’s Wind-up Train Book
Autorzy: Sam Taplin, Anna Milbourne, Heather Amery
Ilustracje: Róisin Hahessy, Alexandra Badiu, Stephen Cartwright
Wydawnictwo: Usborne
Rok wydania: 2020, 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemnawybitna

Czytanie dzieciom książek w obcym języku ma ogromne znaczenie dla ich rozwoju językowego i kulturowego. Ta praktyka jest kluczowym elementem wczesnej edukacji wielojęzycznej. Pomaga w rozwijaniu umiejętności słuchania, koncentracji oraz budowaniu bogatego słownictwa. 

Jakie książki dla dzieci do nauki angielskiego?

Dzięki angażującym historiom, nauka języka staje się przyjemnością. W ten sposób łatwiej zapamiętuje się nowe zwroty i słowa. Sięganie po książki dla dzieci w innym niż polski języku, to także możliwość jeszcze bardziej urozmaiconej literatury. 

W tym artykule podpowiadam w jaki sposób można rozpocząć przygodę z książkami po angielsku, a także podrzucam przykłady naprawdę fantastycznych i nietuzinkowych pozycji, dzięki współpracy z Hunny Bunny Bookshop (wszystkie książki wyszczególnione poniżej, możecie zamówić np. przez facebookową grupę).

Jak wprowadzić dzieciom książki angielskojęzyczne

Wprowadzanie angielskojęzycznych książek do życia dzieci nie jest krokiem wymagającym. Im wcześniej zaczniemy czytać maluchom w obcym języku, tym bardziej taka forma spędzania czasu będzie dla nich czymś oczywistym i przyjemnym. 

Zacznij od prostych, ilustrowanych książek, które odpowiadają zainteresowaniom i poziomowi rozwoju dziecka, aby zachęcić je do interakcji z nowym językiem w sposób naturalny. Sięganie po pozycje z powtarzalnymi frazami, rytmicznymi wierszami, pięknymi ilustracjami lub po prostu ciekawymi pod względem wydania –  może pomóc łatwiej zapamiętywać nowe słowa i struktury językowe. 

Ważne jest, aby czytanie stało się codzienną rutyną. Sięganie po książki w języku angielskim od wielkiego dzwonu, nie pomoże maluchom w zadowalającym stopniu opanować tego języka.

Twinkly, Twinkly Night Time

Szukacie książki po angielsku, po którą będziecie sięgać na dobranoc? ,,Twinkly, Twinkly Night Time” to urocza opowiastka obrazkowa, w której borsuk wyrusza wieczorem wraz z lisem do miasta, aby zobaczyć jak jego przyjaciel tam żyje. Bohater jest zdziwiony, kiedy zauważa latarnie. Myśli, że to księżyce. Lis wyprowadza go z błędu, nazywając niemądrym. 

Sytuacja powtarza się w Wesołym Miasteczku oraz w porcie. Nieco obrażony borsuk wraca do siebie, do lasu. To właśnie tam przyjaciele godzą się i podziwiają najpiękniejsze, bo naturalne migoczące światełka – na niebie. 

Książka zachwyci Was także ze względu na elementy świecenia. Ale uwaga – zwróćcie uwagę nie tylko na wbudowane światło, ale również na wycięte dziurki na drugiej stronie rozkładówki, tam wystarczy przyłożyć np. latarkę, żeby zobaczyć kolejne niespodzianki. To wspaniała pozycja z kartonowymi stronami, którą polecam dzieciom już od 1 roku życia (ze względu na wbudowany mechanizm, zawsze pod opieką rodzica).

Pop-up Seasons

Pop-upy. *westchnienie zachwytu* Nie wiem dlaczego książki przestrzenne budzą we mnie takie emocje. Może dzięki nim łatwiej uwierzyć, że to, co napisane w lekturach, może istnieć naprawdę?

W przypadku ,,Pop-up Seasons” jest tym łatwiej, że książka – jak mówi sam tytuł – opowiada o porach roku. Na rozkładówkach znajdziecie więc właśnie ich najpiękniejsze odsłony. Wiosną możemy podziwiać mnóstwo małych zwierząt, które dopiero co przyszły na świat. Autorka opisuje je z uroczymi przymiotnikami, pozwalając dzieciom poznać m.in. takie słowo jak fluffy.

Lato to kolory, obfitość, ruch i energia. Jesień jest jak zwykle nieco romantyczna, dzięki tańczącym na wietrze liściom. Z kolei zimą wszystkie zwierzęta szukają ciepła, a świat przykrywa biały kocyk śniegu. Ostatnia rozkładówka to wspaniała niespodzianka – wszystkie cztery pory na jednym przestrzennym drzewie!

Książka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 4 lat.

Poppy and Sam’s Wind-up Train Book 

Pewnie każdy słyszał o pop-upach, ale podejrzewam, że wind-upy dla wielu osób będą zupełną nowością (sama o ich istnieniu dowiedziałam się całkiem niedawno). ,,Poppy and Sam’s Wind-up Train Book with model train and 3 tracks” to wielkoformatowa, ogromna książka, która oferowana jest w zestawie z nakręcaną lokomotywą oraz kilkoma specjalnymi rozkładówkami, które dla zabawki stają się trasą podróży.

Choć dostępne są książki m.in. z londyńskimi busami czy samolotami, ja zdecydowałam się na pociągi. Rodzinnie jesteśmy wielkimi fanami tego rodzaju komunikacji, dlatego w naszym przypadku wybór był prosty. Zabawa rozpoczyna się jednak nie od jazdy, ale od… opowiastki.

Głównymi bohaterami są tytułowi Poppy i Sam, rodzeństwo, które uwielbia wraz ze swoją mamą chodzić na stację, jeździć starą parową ciuchcią i odkrywać okolicę. W trzech historiach obserwujemy jak jadą z klasą na piknik, robią sobie wycieczkę nad morze czy też… są świadkami bohaterskiego czynu ich psa. Opowiastki są wstępem do rozkładówek z trasami, na których dzieci mogą samodzielnie przeżyć przygody Poppy i Sama.

,,Poppy and Sam’s Wind-up Train Book” będzie strzałem w dziesiątkę dla każdego powyżej 3 roku życia (ze względu na małe elementy w zabawce, zawsze pod opieką rodzica).

O wszystkie powyższe książki pytajcie Paulinę z Hunny Bunny Books

Poprzedni wpis
Czy wszystko smakuje? – recenzja komiksu o gastronomii
Następny wpis
Pippi do czytania, tulenia i wspólnego picia herbatki
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2020, 2022, Alexandra Badiu, Anna Milbourne, dobranocka, gwiazdy, Heather Amery, język angielski, kartonówka, książka przestrzenna, książka z pociągiem, książki dla dzieci, książki dla dzieci w języku angielskim, książki na dobranoc, książki po angielsku, noc, pociąg, pop up, Pop-up Seasons, Poppy and Sam’s Wind-up Train Book, pory roku, przyjaźń, recenzje książek, Róisin Hahessy, Sam Taplin, Stephen Cartwright, Twinkly Twinkly Night Time, Usborne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja