Pippi do czytania, tulenia i wspólnego picia herbatki

Pippi Pończoszanka, Pippi Longstocking a może Pippi Langstrumpf – pod jakim nazwiskiem kojarzycie jedną z najpopularniejszych bohaterek literatury dziecięcej? Od momentu swojego debiutu w 1945 roku, Pippi stała się międzynarodowym symbolem niezależności, siły i niezwykłej (nawet nieco szalonej oraz z pewnością nieposkromionej) wyobraźni. 

Wszystko, co można wiedzieć o Pippi

O Pippi, przy okazji różnych książek, pisałam już na stronie kilkukrotnie, a o jej autorce – Astrid Lindgren (swoją drogą, jednej z moich ulubionych!), bardzo często. Ten artykuł powstał we współpracy z markami, które o Pippi wiedzą w Polsce wszystko. 

Wydawnictwo Nasza Księgarnia i Zakamarki na pewno już znacie. Mogliście jednak gdzieś w gąszczu różnych informacji, przeoczyć pojawienie się Mint Nation, czyli oficjalnego dystrybutora wielu świetnych zabawek. I jak pewnie słusznie się domyślacie, owa marka oferuje naprawdę czaderskie produkty, które zabiorą Was w sentymentalny świat Pippi Langstrumpf!

Książki dla dzieci o Pippi

Zanim jednak przejdę do pokazu zabawek, czas na kilka literackich polecajek. Wiedzieliście, że Pippi to nie tylko filmy, seriale i powieści, ale również… komiksy?

O jednym z nich już pisałam ,,Pippi nie chce być duża i inne komiksy”. Ostatnio w moje ręce wpadł również ,,Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy”. To przedstawione z klasycznymi ilustracjami Ingrid Vang Nyman dwanaście historii, które wzruszą, rozbawią i zawsze nauczą czegoś znaczącego.

Jeżeli jednak poszukujecie książki z treścią bardziej złożoną, która punkt ciężkości stawia przede wszystkim na tekście, wtedy śmiało sięgajcie po ,,Pippi Pończoszankę”. To lekka książka, w której nie zabrakło jednak kultowych obrazków. Poznacie z niej historię 9-latki od A do Z. Pozycję można zabrać ze sobą na wakacje, bo zmieści się do każdego plecaka.

Link do strony wydawnictwa z ,,Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy”: https://www.zakamarki.pl/produkt/pippi-zawsze-sobie-poradzi-i-inne-komiksy/

Link do strony wydawnictwa z ,,Pippi Pończoszanka”: https://nk.com.pl/pippi-ponczoszanka/p3333.html

Zabawki z serii Pippi Langstrumpf

Na stronie mintnation.pl znajdziecie same rarytasy! Pokażę Wam, co ja wybrałam do swojej kolekcji i jakie zabawki towarzyszą nam podczas czytania Pippi.

Pewnie wcale Was nie zdziwi, że ulubioną przytulanką jest właśnie sama lalka Pippi. Dotrzymują jej towarzystwa wierni przyjaciele – konik (ha, ciekawe kto pamięta, jak on się nazywa?!) oraz małpka Pan Nilsson. Moje zabawki nie są duże, ale zostały bardzo starannie wykonane. Na stronie znajdziecie jednak również ogromne (60-centymetrowe) pluszaki! To opcja dla naprawdę zakręconych na punkcie rudych, sterczących warkoczyków.

Oczywiście podczas czytania nie może zabraknąć… herbatki! My wyposażyliśmy się w porcelanowy zestaw dla dzieci Pippi. Choć jest w pomniejszonej skali (w porównaniu do standardowych zestawów dla dorosłych), to poza tym niczym się nie różni. Można go nawet myć w zmywarce!

Czego jeszcze nie wiecie o Pippi?

Pippi Pończoszanka narodziła się z opowieści na dobranoc, które Astrid Lindgren wymyślała dla swojej chorej córki. To właśnie ona (córka Astrid) zaproponowała imię Pippi dla głównej bohaterki. Inspiracją dla stworzenia tak silnej oraz niezależnej postaci była chęć pokazania dzieciom, że mogą być odważne i samodzielne.

Pippi jest bowiem znana ze swojej nadludzkiej siły, pozwalającej jej podnosić swojego konia na rękach oraz wykonywać inne niewiarygodne rzeczy. Jej siła, zarówno fizyczna, jak i emocjonalna, stała się inspiracją dla wielu dzieci (ale także dorosłych) na całym świecie.

Choć postać Pippi ze względu na swój buntowniczy charakter i zdecydowanie niekonwencjonalny styl życia wymykała się kiedyś tradycyjnemu postrzeganiu – szybko stała się symbolem wolności oraz niezależności. To dzięki Pippi wiele osób uwierzyło, że nie trzeba być takim jak wszyscy.

Więcej zabawek z serii Pippi: https://mintnation.pl/category/pippi

Poprzedni wpis
Bardzo ciekawe książki dla dzieci w języku angielskim
Następny wpis
Superbabcie – premierowa recenzja książki dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, Astrid Lindgren, blog książkowy, Ingrid Vang-Nyman, klasyka literatury dziecięcej, komiksy dla dzieci, książki dla dzieci, maskotki z serii Pippi, Mint Nation, Nasza Księgarnia, Pippi, Pippi Langstrumpf, Pippi Longstocking, Pippi Pończoszanka, recenzent książek, recenzje książek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Zakamarki, zabawki Pippi, Zakamarki, zastawa porcelanowa Pippi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja