Jak Pies z Kotem – recenzja książki dla dzieci i patronatu

Tytuł: Jak Pies z Kotem
Autorka: Paulina Bobrycz-Rogala
Ilustracje: Paulina Bobrycz-Rogala
Wydawnictwo: CzytaLisek
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak rozsmakować się w życiu? Czerpać przyjemność z rzeczy prostych, miłego towarzystwa czy smacznych potraw i napojów? Jak niewiele potrzeba do szczęścia, kiedy ma się wokół siebie dobrze znane twarze oraz miejsce, do którego aż chce się wracać.

Zaproszenie do najmilszego baru mlecznego

,,Jak Pies z Kotem” to książka Pauliny Bobrycz-Rogali, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czytalisek – i którą ja, z wielką przyjemnością, objęłam swoim patronatem. To pozycja obrazkowa, pięknie wydana w dość dużym formacie, będąca zbiorem różnych bohaterów oraz tyczących się nich opowiastek.

Akcja rozgrywa się w barze mlecznym – miejscu, które często kojarzy się ze swojską atmosferą, domowym i zdrowym jedzeniem oraz bardzo różnorodnym przekrojem osób, jakie można tam spotkać. 

Jak Pies z Kotem

Tytuł w tej książce jest zabawną grą słów, która niewiele ma wspólnego z literacką ,,rzeczywistością”. Okazuje się bowiem, że właścicielami baru o nazwie ,,Jak Pies z Kotem”, są właśnie Pies i Kot, darzący się jednak wieloletnią sympatią.

Choć trzeba przyznać, że zarówno pierwszy jak i drugi wykazują się zestawem cech, kojarzonych z gatunkami zwierząt, które reprezentują. Pies jest niezwykle dobroduszny, otwarty, towarzyski – może nawet trochę naiwny. Kot z kolei to smakosz dobrego jedzenia, trzyma innych na dystans i w kontaktach jest dość powściągliwy. Uwielbia jednak (niekoniecznie kocią) muzykę oraz dobrą literaturę.

Przyjazna rutyna małych społeczności

,,Jak Pies z Kotem” jest książką, która opisuje przykładowy dzień w barze mlecznym, uwzględniając pory dnia oraz odpowiadających im gości. W tym miejscu bowiem można zaobserwować pewną stałą – chciałabym to nazwać ,,przyjazną rutyną”. Do baru zaglądają bowiem stali bywalcy w określonych godzinach. Wiedzą, że mogą liczyć na ulubioną kawę, ciastko, obiad albo towarzystwo.

Podczas lektury istnieje bardzo duże ryzyko, że szybko poczujecie wilczy głód. Przyglądając się ilustracjom pełnym smakołyków, ale także wczytując w głos narratora opowiadającego o różnych tradycyjnych daniach w wielu wariantach – na pewno zatęsknicie za tym miejscem.

Poszukiwanie własnego miejsca

Książka ,,Jak Pies z Kotem” to naprawdę wyjątkowa pozycja. Dzieli się z czytelnikiem definicją szczęścia, pokazuje jak można czerpać przyjemność z rozmowy z innymi, z drobnych gestów oraz małych rytuałów.

To lektura niezwykle uniwersalna. Zauroczą się nią dzieci, ale z pewnością docenią ją również czytelnicy dorośli. Choć nie znajdziecie tutaj wartkiej akcji czy fabularnych twistów – ,,Jak Pies z Kotem” zaoferują Wam coś równie ciekawego – doskonałe towarzystwo i inspirację do odnalezienia we własnym sąsiedztwie takiego magicznego, niezwykłego miejsca.

Książkę polecam odbiorcom powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://czytalisek.pl/ksiazki/jak-pies-z-kotem-paulina-bobrycz-rogala,jakpie.htm#format/d


Poprzedni wpis
Czarodziejski flet – recenzja książki, patronat
Następny wpis
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham przez cały rok. Edycja specjalna – recenzja
Tags: +10, +11, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, bar mleczny, blog książkowy, Czytalisek, Jak Pies z Kotem, kot, książka obrazkowa, książki dla dzieci, pasje, patronat medialny, Paulina Bobrycz-Rogala, pies, recenzent książek, recenzja książek dla dzieci, rutyna, społeczność, Wydawnictwo Czytalisek

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja