Panda na scenie – recenzja książki dla dzieci i patronatu

Tytuł: Panda na scenie
Autorki: Emma Read, Sarah Horne
Ilustracje: Sarah Horne
Tłumaczenie: Ewa Rosa
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

No tak, magazyny plotkarskie słyną z tego, że lubią siać zamęt i wymyślać niestworzone historie o rozmaitych celebrytach. Co jednak w przypadku, kiedy tym razem trafili na trop czegoś po części prawdziwego, co może zrujnować życie… pandy oraz jej miłej rodziny?

,,Panda na scenie” to już drugi tom fantastycznej serii o bardzo nietypowej bohaterce. Jej autorką jest Emma Read i Sarah Horne (ostatnio pisałam o książce ,,Beki, smarki, pierdy”, w której Sarah była ilustratorką). Co więcej, jest mi bardzo przyjemnie obwieścić, że najnowszą część jak i poprzednią – ,,Panda na progu” objęłam swoim bajkochłonkowym patronatem medialnym!

Panda robi się sławna

Panda o jakże słodkim imieniu Pudding uciekła z zoo w Edynburgu, kiedy dotarły do niej plotki o planach ośrodka. Stała rezydentka miała zostać odesłana bezpowrotnie do Chin. Pandzie się to nie spodobało i jako wielka fanka wszystkich filmów o Mary Poppins, a także gwiazda sceny w zoo – postanowiła poszukać nowego miejsca dla siebie.

Po perypetiach z pierwszej części (serdecznie zachęcam do nadrobienia), zamieszkała u rodziny 9-letniego Calluma. Z jego ojcem zaczęła brać udział w ,,Pandomimach” – spektaklach, które w szybkim tempie zaczęły stawać się coraz bardziej popularne.

Tajemnica może zostać odkryta

Sława Puddinga ściągnęła na nią uwagę pewnej dziennikarki z ,,Edynburskich Ploteczek”. Kobieta dostała cynk, że aktorka w kostiumie pandy… w rzeczywistości jest pandą! Skrywana przez rodzinę tajemnica, która miała chronić nowego członka rodziny, może wkrótce zostać odkryta!

Co zrobi Callum, który jako jedyny wie o zasadce przygotowywanej przez dziennikarkę? Jak przekona rodziców, siostrę i pandę, że kobieta ma wobec nich złe zamiary, a obiecana kariera w Los Angeles to tylko brzydki wabik?

Poczucie humoru i mądry przekaz

,,Panda na scenie” to książka, która pod płaszczykiem humoru oraz zabawnych splotów akcji, kryje w sobie ważne przesłania. Zwraca uwagę jak istotne jest, aby potrafić wysłuchać każdego i nie pozwolić, żeby nasze wyobrażenie o świecie przysłoniło punkt widzenia kogoś, kogo kochamy.

Historia uczy również, aby nie ufać plotkom – wszystko wielokrotnie sprawdzać i weryfikować, żeby nikogo nie skrzywdzić. Ale ,,Panda na scenie” to także opowieść o odnalezieniu w sobie odwagi oraz samozaparcia, by chronić swoich bliskich. Choć odpowiedzialność ta spadła na niemal najmłodszego członka rodziny, Callum nie zrezygnował z działania. Wiedział, że będzie trudno, a mimo to stanął na rzęsach, żeby zakończenie książki ,,Panda na scenie” na pewno Wam się spodobało 🙂

Polecam tę książkę dzieciom już powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/panda-na-scenie-sarah-horne-skua89ed8888599dea6e943.html


Poprzedni wpis
Księga zaklęć – recenzja magicznej gry planszowej
Następny wpis
Agnieszka Mielech, czyli o współwychowaniu przez książki – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, blog książkowy, Emma Read, Ewa Rosa, humor, książki dla dzieci, książki o pandach, panda, Panda na scenie, patronat medialny, patronat medialny Bajkochłonki, plotka, recenzje książek, Sarah Horne, tajemnica, Wilga, Wydawnictwo Wilga, zaufanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja