Szkolnik Superdziewczyny – recenzja

Tytuł: Szkolnik Superdziewczyny. Zorganizuj się z Emi
Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Autorka: Agnieszka Mielech
Ilustracje: Magdalena Babińska
Wydawnictwo: Chasing Rainbow Agnieszka Mielech
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jakie znacie najbardziej popularne serie książek dla dzieci polskich autorek, które przekroczyły już 20 tomów? A które z nich za chwilę będą ochodzić 10 lat istnienia? Prawidłowa odpowiedź może być tylko jedna: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn! Już w listopadzie będziemy świętować dekadę, od kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza część cyklu. Zanim jednak to nastąpi, warto powiedzieć o innej pozycji z uniwersum, która należy do serii ,,Wydań edukacyjnych”. 

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

,,Szkolnik Superdziewczyny. Zorganizuj się z Emi” jest już piątym wydaniem aktywnościowej książki, która łączy w sobie planer, organizer oraz zeszyt z ciekawostkami czy wskazówkami dotyczącymi różnych aspektów życia.

Poprzednio wspominałam już o ,,Tajny Dziennik. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”. Na stronie znajdziecie również recenzje:

a w przygotowaniu jest superciekawy wywiad z autorką serii oraz jej pomysłodawczynią – Agnieszką Mielech!

Nowa edycja Szkolnika!

Rok szkolny trwa już chwilę, ale wciąż jest dużo czasu, żeby na kolejne miesiące wyposażyć się w nową edycję ,,Szkolnika” przeznaczoną na lata 2023/2024. Musicie bowiem wiedzieć, że każde wydanie jest aktualizowane i uzupełniane o nowe ciekawostki. ,,Szkolniki” mają także różne okładki! Najnowsza jest w kolorze pudrowego różu i zarówno autorki jak i moim zdaniem – jest chyba najładniejsza, jak do tej pory!

Wyposażony w usztywnioną, ale nie twardą okładkę ,,Szkolnik”, nie będzie ciężki do noszenia w plecaku, a jednocześnie zapewni trwałość na cały rok szkolny i jeszcze dłużej. Planujcie z nim każdy tydzień, wpisując w okienka z konkretnymi dniami zaplanowane sprawdziany, materiały na place plastyczne czy wycieczki. ,,Szkolnik” ułatwia zadania, oferując także osobno miejsce na: cele, ważne notatki, rzeczy do zrobienia, wspomnienia tygodnia czy kwestie sportowe.

Problem dziecka z organizacją?

Jeżeli Wasze dziecko ma kłopoty z organizacją, ,,Szkolnik” w kreatywny i angażujący sposób pomoże mu je przezwyciężyć. Do wypełniania stron zachęcają nie tylko drobne elementy graficzne wykonane przez Magdę Babińską, ale także inspirujące cytaty, ciekawe quizy, gry czy rozkładówki z opisem ważnych kobiecych postaci.

W tej edycji nadarza się okazja by lepiej poznać, m.in.: Jennę Ortegę, Marię Montessori, Sarah Jessicę Parker, Sanah czy Tove Jansson. Przy okazji każdej z opisywanych sylwetek, pojawia się akapit ,,Megainformacje”, gdzie autorka wyjaśnia trudniejsze pojęcia.

Superciekawe gadżety szkolne 

Ważna informacja – ,,Szkolnik Superdziewczyny” dostępny jest wyłącznie w księgarni Tania Książka oraz na stronie serii: https://sklep.tajnyklubsuperdziewczyn.pl/product/szkolnik-superdziewczyny-2023-2024/ Kupując go w tym drugim miejscu, macie szansę na autograf autorki oraz fantastyczne naklejki na zeszyty!

Przy okazji polecam także dostępne w sklepie Tajnego Klubu Superdziewczyn tematyczne zeszyty (https://sklep.tajnyklubsuperdziewczyn.pl/product/zeszyty-a5-emi/) oraz bardzo ciekawe wydanie poradnika do pochłonięcia po szkole ,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn: Poradnik życia i bycia – ciało i umysł”. To swego rodzaju poradnik wellbeingowy, czyli dostarczający narzędzi, aby dobrze się czuć. Będzie odpowiedni dla odbiorców już powyżej 5 roku życia. ,,Szkolnik Superdziewczyny”  świetnie sprawdzi się z kolei dla każdego 7-latka lub starszego ucznia.


Poprzedni wpis
Shamisen – recenzja komiksu o kulturze Japonii
Następny wpis
Paulina Engen, czyli o ożywianiu książkowych bohaterów – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 10 lat, 2023, Agnieszka Mielech, blog książkowy, Chasing Rainbow Agnieszka Mielech, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, książki dla dzieci, Magdalena Babińska, organizacja, plan lekcji, planer, pomoce naukowe dla dzieci, Szkolnik, Szkolnik Superdziewczyny, Szkolnik Superdziewczyny. Zorganizuj się z Emi, Wydania edukacyjne, Wydawnictwo Chasing Rainbow Agnieszka Mielech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja