Życie Buddy – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Życie Buddy
Autorka: Heather Sanche
Ilustracje: Tara Di Gesu
Tłumaczenie: Joanna Janiszewska-Rain
Wydawnictwo: Vimala
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Przyznam szczerze, że niewiele wiem o buddyzmie. Mam wrażenie, że choć zyskuje on w Polsce na popularności, większość osób jest jednak skazana na samodzielne zdobywanie wiedzy. W szkołach (nawet tych średnich) nacisk kładzie się tylko na jedną religię, zamiast pokazywać młodzieży różnorodność rozmaitych wyzwań – a tym samym poszerzać ich horyzonty.

Na książkę ,,Życie Buddy” trafiłam przypadkiem, przeglądając internetową księgarnię TaniaKsiazka.pl . Ukazała się ona nakładem, nieznanego przeze mnie wcześniej Wydawnictwa Vimala. Nie do końca wiedziałam więc, czego mogę się spodziewać, ale finalnie muszę przyznać, że zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Życie Buddy

Autorką tej pozycji jest Heather Sanche – nauczycielka, pedagog dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz autorka. Zajmuje się edukacją Montessori oraz metodą Waldorfa. Od 1994 roku kobieta jest również praktykującą buddystką, a w 2007 roku przyjęła tymczasowe święcenia w tradycji Paul Auk, zamieszkując w leśnym monastyrze, niedaleko Mawlamyine w Myanmar. Obecnie mieszka w Vancouver w Kanadzie z mężem oraz dwójką dzieci.

 Jej ,,Życie Buddy” stało się bardzo ważną książką w edukacji najmłodszych w kwestii duchowości. Pozycja nie skupia się na religijnych aspektach buddyzmu, ale przede wszystkim opowiada historię człowieka, który zapragnął odnaleźć prawdę.

Gdzie szukać prawdy?

Głównym bohaterem, a zarazem postacią historyczną (wiemy to, dzięki notce z końca książki) jest Sidhhartha Gautama – książę małego królestwa w północnych Indiach, który urodził się ponad 2500 lat temu. Mimo wychowania wśród bogactwa oraz przepychu, wyrósł na człowieka dociekliwego oraz obdarzonego niezwykłą empatią.

Chowany pod kloszem różnych uprzedzeń i trzymany za murami zamku – długo pragnąć zobaczyć, co jest po drugiej stronie pałacu. Kiedy dorósł, mógł wreszcie opuścić dom. Podjął decyzję, że wyruszy w podróż, aby znaleźć dla ludzi remedium na cierpienie.

Cztery niezaprzeczalne mądrości

Sidhhartha długo poszukiwał swoich prawd. Wiedział, że w życiu są rzeczy, których nie sposób ominąć, takie jak choroba czy śmierć. Odkrył jednak, że można odnaleźć szczęście – jak to zrobić? Sięgnijcie po ,,Życie Buddy”, żeby zobaczyć, co odkrył Budda.

Polecam tę książkę dla dzieci wszystkim czytelnikom powyżej 6 roku życia. To mądra oraz uniwersalna w wymowie pozycja, która sprawdzi się w wielu okolicznościach. Jej dodatkową zaletą są malarskie, niezwykłe ilustracje.

,,Życie Buddy” jest dostępna w dobrych księgarniach internetowych.

Poprzedni wpis
Kuba Guzik i maszynista Łukasz – recenzja audiobooka
Następny wpis
Święta w Valleby. Wielka awaria prądu – recenzja
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Budda, buddyzm, choroba, cierpienie, duchowość, Heather Sanche, Indie, Joanna Janiszewska-Rain, książki dla dzieci, medytacja, prawda, recenzent książek, recenzje książek dla dziecie, religie, śmierć, Tara Di Gesu, Vimala, Wydawnictwo Vimala, życie, Życie Buddy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja