Opowieści pełne emocji – recenzja patronatu

Tytuł: Opowieści pełne emocji
Autor: Gabriel Garcia de Oro
Ilustracje: Purificacion Hernandez
Tłumaczenie: Katarzyna Kozioł-Galvis
Wydawnictwo: ToTamto (Czarna Owca)
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Dlaczego ograniczać się do jednego opowiadania, skoro można mieć ich aż 101? W książce, o której chcę opowiedzieć w tej recenzji wyrusza się w podróż po rozmaitych emocjach, fantastycznych bohaterach i ponadczasowych mądrościach. To pięknie wydana pozycja, która szybko stanie się ulubioną lekturą Waszych dzieci. A dlaczego?

Za kulisami książki dla dzieci

,,Opowieści pełne emocji” to zbiór rozmaitych historii Gabriela Garcii de Oro – magistra filozofii i mistrza storytellingu, który oprócz tego, że napisał ponad 40 książek dla dzieci, młodzieży oraz tych z dziedziny rozwoju osobistego; pracuje także w kreatywnym świecie reklamy. Więcej opowiada o sobie w ciekawym wywiadzie na stronie Wydawnictwa To Tamo – polecam lekturę: https://totamto.com.pl/autorzy/gabriel-garcia-de-oro/

Ilustracje do książki stworzyła z kolei Purificacion Hernandez. Ja z przyjemnością objęłam ,,Opowieści pełne emocji” swoim patronatem medialnym. 

Zaproszenie do ogrodu pełnego emocji

Autor zanim przejdzie do opowiadań, wita się z czytelnikiem we wstępie. Pozwala to zorientować się o ogólnym zamyśle książki i poznać wyjątkowy kwiat, na płatkach którego umiejscowione zostały rozmaite emocje. Garcia de Oro historie nazywa ogrodem, w którym można spotkać rozmaite rośliny. W jednym opowiadaniu będziemy mieć do czynienia z ufnością i strachem, inne przyniosą nam radość oraz optymizm, a jeszcze inne – złość, wyczekiwanie i akceptację.

Dawno, dawno temu był sobie pewien bardzo wyjątkowy ogród, w którym kolorowe płatki kwiatów zostały zapisane przeróżnymi opowieściami. (…) W ogrodzie pełnym emocji dało się też odnaleźć smutek, strach i szczęście i nigdy nie było tam nudno! Wszystkie opowieści były zaskakujące, a po skończeniu jednej od razu chciało się zacząć następną.

Gabriel Garcia de Oro, Opowieści pełne emocji, 101. O ogrodzie pełnym emocji, str. 214

Czerwony Kapturek, Pinokio i nie-zwyczajne dzieci

Do książki ,,Opowieści pełne emocji” można bowiem usiąść do czytania ,,od deski do deski”, ale również poznawać ją na wyrywki, kierując się wpadającą w oko ilustracją lub tytułem. Na pewno Wasze spojrzenia przyciągną: ,,O królu, który wsadził ziemię do ciupy”, ,,Gniewocykl” czy ,,Dwa wielkie worki krowich placków”.

Z opowiadaniami zawędrujecie do Nigdziejowic, poznacie pana Petrova, ale również natraficie na tropy znanych, klasycznych bajek… w zupełnie nowym wydaniu! Autor spogląda na ich bohaterów z większą empatią, skupiając się na szczególnie na emocjach. Poznacie alternatywne zakończenia Czerwonego Kapturka czy Pinokia, zaprzyjaźnicie się z królami, potworkami, ale także zupełnie nie-zwyczajnymi dziećmi. 

,,Opowieści pełne emocji” jest książką bez wątpienia wyjątkową. Bije od niej ponadczasowa mądrość oraz uniwersalne przesłania. Każda historia zawiera jakąś znaczącą dla małych odbiorców puentę. Każda pokazuje rozmaite emocje, dając solidne fundamenty do rozmowy na ważne tematy.

Polecam tę pozycję wszystkim dzieciom już powyżej 5 roku życia. Niech te opowieści, jak piękne kwiaty, towarzyszom Wam każdego dnia.

Link do strony Wydawnictwa: https://totamto.com.pl/ksiazki/opowiesci-o-emocjach/


Poprzedni wpis
W cieniu drzew. Pierwsza wiosna – recenzja komiksu
Następny wpis
Lis i skrzat – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, Czarna Owca, emocje, Gabriel Garcia de Oro, Katarzyna Kozioł-Galvis, książki dla dzieci, książki na prezent, książki o emocjach dla dzieci, książki ze zbiorem opowiadań dla dzieci, ogród, opowiadania, Opowieści pełne emocji, patronat medialny Bajkochłonki, Purificacion Hernandez, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, ToTamto, uczucia, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo ToTamto, zbiór opowiadań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja