Mary Poppins powraca – recenzja klasyki

Tytuł: Mary Poppins powraca
Seria: Mary Poppins
Autorka: P.L. Travers
Ilustracje: Mary Shepard
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak cudownie powrócić do beztroskiego i pełnego nieskrępowanej wyobraźni świata, gdzie dorośli dorównują kreatywnością dzieciom!

NAJSŁYNNIEJSZA NIANIA NA ŚWIECIE POWRACA!

Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się druga w kolejności, najładniejsza z dostępnych – edycja kultowej serii o Mary Poppins. ,,Mary Poppins powraca” to 10-rozdziałowa powieść i zarazem kontynuacja przygód z książki wydanej latem 2021 roku pod prostą nazwą: ,,Mary Poppins”.

Oczywiście ta słynna, tytułowa bohaterka narodziła się wiele lat wcześniej, w 1934 roku. Stworzyła ją australijska pisarka i poetka P.L. Travers. ,,Mary Poppins Comes Back” po raz pierwszy została wydana w 1935 roku, czyli zaledwie rok później po premierze pierwszego zbioru. 

PAN WSPAK, DRUGI PONIEDZIAŁEK ORAZ NAJSTARSZE DZIECKO

Kiedy z końcem fabuły poprzedniego tomu, niania opuszcza nagle rodzinę Banksów, ich życie staje się pasmem nieprzewidywanych i pechowych zdarzeń. W kulminacyjnym momencie powraca jednak (z wielkim westchnieniem ulgi, szczególnie pani Banks), kiedy dzieci bawią się latawcem w parku. 

Niania ponownie obejmuje Jankę, Michałka oraz Bliźnięta opieką i wspólnie przeżywają mnóstwo przygód! W tej części również… rodzina się powiększa. Muszą wspólnie przetrwać najazd byłej guwernantki pana Banksa, poznają zagadkowego pana Wspaka, który dręczony Drugim Poniedziałkiem miesiąca, spęcza czas głównie… na głowie. Poza tym, Janka przechodzi kryzys Najstarszego Dziecka i o mały włos na zawsze nie kończy… wewnątrz talerza. 

SŁAWA MARY POPPINS

Książka jest zaledwie drugą, z ośmiu wydanych zbiorów pozycji o Mary Poppins. Wydawnictwo Nasza Księgarnia już ujawniło okładkę trzeciej części – ,,Mary Poppins otwiera drzwi”, która również ma ukazać się już niebawem.

Wszystkie książki zdobią oryginalne ilustracje Mary Shepard, o której wspominałam już, że jest córką słynnego Ernsta H. Sheparda – artysty znanego z obrazków do Kubusia Puchatka.

Mary Poppins stała się niezwykle popularna za sprawą filmu z 1964 roku. Obecnie online można go obejrzeć w kilku serwisach streamingowych. Jej nieodłączne atrybuty w postaci: parasola, kapelusika ze stokrotkami czy torby z dywanika, na stałe wpisały się w klasykę literatury dziecięcej.

Polecam tę książkę wszystkim dzieciom powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/mary-poppins-powraca/p2987.html


Poprzedni wpis
Kaczogród. Skarb Pizarra – recenzja kultowego komiksu
Następny wpis
Migranci – książka, która wspiera uchodźców
Tags: +10, +11, +12, +8, +9, blog książkowy, klasyka literatury dziecięcej, książki dla dzieci, książki dla dzieci 8 lat, książki dla dzieci do czytania, Marcin Mortka, Mary Poppins, Mary Poppins powraca, Mary Shepard, najsłynniejsza niania, Nasza Księgarnia, P.L. Travers, recenzent książek, recenzje książek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja