Szmeranie – recenzja przedpremierowa

Tytuł: Szmeranie
Autorka: Aleksandra Michalczyk
Ilustracje: Aleksandra Michalczyk
Wydawnictwo: Sto Stron
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Nadstawcie uszka – otaczają nas różne dźwięki. Niektóre są całkiem zwyczajne, jak rozmowy czy dzwonek telefonu. Czasami jednak można usłyszeć zupełnie tajemnicze odgłosy, których pochodzenia nie jesteśmy w stanie wyjaśnić.

Wyobraźcie sobie, że mają one swój świat i swoje królestwo, w którym rządzi ważny król. Pewnego dnia, król zwołuje wszystkich na pilne spotkanie.

,,Szmeranie” jest autorską książką obrazkową Aleksandry Michalczyk. Często piszę w recenzjach, że bardzo trudno o dobrą, rymowaną historię dla dzieci. Szczęśliwie, ta należy właśnie do tego fenomenu, gdzie tekst gładko uzupełnia się z warstwą wizualną, posiada zaskakujący twist i wiele interesujących znaczeń.

Jest mi tym bardziej miło, że mogłam czuwać nad finalnym wyglądem tej książki i dosłownie ,,wtrącić trzy grosze” w kwestiach redakcyjnych.

Z PUSZCZY SZELESTÓW

,,Szmeranie” nie ma jednego bohatera. To opowiastka drogi, w której fabułę buduje się przede wszystkim wokół narastania napięcia i szybkiej kulminacji. Szelesty, dźwięki i odgłosy smacznie sobie śpią, kiedy zostają gwałtownie wybudzone. Król Chrzęston zwołuje pilne spotkanie, na którym wszyscy muszą się bez wyjątku stawić. 

Bohaterom nie chcę się wstawać z łóżek, ale z poczucia obowiązku, wyruszają w długą drogę do pałacu. Na miejscu zostanie odczytany ważny komunikat.

CZAS NA… ROZPORZĄDZENIE KRÓLA CHRZĘSTONA

Na finał tej historii wszyscy czytelnicy i słuchacze reagują tak samo – śmiechem! Król Chrzęston okazuje się nie najbardziej lotnym władcą, a jego rozporządzenie – choć szczególnie miłe memu sercu, mija się nieco z logiką. Właśnie dzięki temu, ta opowiastka jest zabawna i pełna uroku (doskonale nadaje się na czas przed leżakowaniem w przedszkolach ;-)).

Co więcej, rozmaici bohaterowie ujęci na ilustracjach to prawdziwe wytwory najbardziej kreatywnej wyobraźni. Oferują one dzieciom nieco inną estetykę, pozwalając poszerzać horyzonty i wyszukiwać w detalach ciekawych elementów.

WSTĘP DO ĆWICZEŃ Z LOGOPEDĄ

W ,,Szmeraniu” autorka postarała się, żeby tekst zawierał wiele typowo polskich słów z ,,sz, cz, ch, rz”. Dzięki temu dorosły, który czyta książkę dziecku, będzie sprawiał wrażenie, jakby próbował naśladować wiatr lub szemrzącą rzekę. Głośne czytanie ,,Szmerania” będzie również dobrym ćwiczeniem dla maluchów, które mogą je potraktować jako wstęp do ćwiczeń logopedycznych. Bez wątpienia tekst rymowanki rozgrzeje buzię każdego!

,,Szmeranie” wydane zostało w wygodnym, kwadratowym formacie, z okładką pokrytą gumopodobnym, przyjemnym w dotyku materiałem. Polecam ją dzieciom powyżej 3 roku życia.

DO 04.03.2022 roku na stronie Wydawnictwa Sto Stron trwa przedsprzedaż! W tym okresie książka oferowana jest w obniżonej cenie oraz z naklejką. Do co drugiej paczki dorzucana jest maseczka na oczy, ułatwiająca pomyślniejsze wsłuchiwanie się w dźwięki.

PRZEDSPRZEDAŻ: Szmeranie


Poprzedni wpis
Beskid bez kitu. Zima – recenzja
Następny wpis
Ulysses Moore. Tom 1. Wrota czasu – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Aleksandra Michalczyk, książki dla dzieci, książki dla logopedów, książki dla przedszkolaków, książki do zasypiania, książki logopedyczne dla dzieci, książki na dobranoc, logopedia dla dzieci, poezja dla dzieci, Sto Stron, Szmeranie, Wydawnictwo Sto Stron, zasypianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja