Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka – recenzja

Tytuł: Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka
Autorka: Marta Słocińska
Ilustracje: Anna Bąbelek
Wydawnictwo: Podskoki
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Większość dzieci nie przepada za wizytami u lekarza – widok dorosłych w białych kitlach napawa ich przerażeniem, szczególnie kiedy ktoś chce pobrać im krew lub bada je zimnym stetoskopem. 

Na szczęście powstają piękne i mądre książki, które pozwalają najmłodszym oswoić się z gabinetem lekarskim, a nawet zarażają pasją do leczenia innych!

NOWE WYDAWNICTWO DLA DZIECI DEBIUTUJE

,,Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka” jest debiutancką książką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Podskoki. To zupełnie nowa oficyna na rynku polskiej literatury dziecięcej, której właścicielką, ale również autorką nowości jest Marta Słocińska – z wykształcenia farmaceutka.

Ta książka to połączenie komiksu, z fabułą oraz pozycjami popularnonaukowymi. Głównym bohaterem jest tytułowy doktor Lenek. To niezwykle empatyczny i pełen sympatii lekarz, który z cierpliwością podchodzi do każdego pacjenta. A kim są jego pacjenci? To oczywiście rozmaite pluszaki!

NA CO LECZĄ SIĘ PLUSZAKI?

Gabinet doktora Lenka odwiedza: lalka Matylda, Małpka, Miś, Słonik, Flaming, Hipcio oraz Owieczka. Każde z nich cierpi na jakąś dolegliwość. Za pomocą odpowiedniego rozpoznania i wywiadu z pacjentami, mali czytelnicy poznają nie tylko przyczynę choroby pluszaków, ale i dowiadują się jak działają ich ciała (które na potrzeby książki upodobniono do ludzkich).

Każda z zabawek otrzymuje również odpowiednią diagnozę oraz zalecenia. W zależności od tego czy mamy do czynienia z kaszlem, bolącym brzuszkiem, biegunką, otartym kolanem czy anemią – dzieci uświadamiają sobie jak ważne jest zdrowie i co można robić, żeby je utrzymać.

DLACZEGO WARTO POZNAĆ DOKTORA LENKA?

,,Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka” z pewnością pomogą również mówić dzieciom o ich dolegliwościach oraz uświadomią, kiedy z organizmem dzieje się coś niedobrego i warto powiadomić o tym rodziców.

Książka jest bogato ilustrowana, choć nie brakuje w niej także sporo tekstu. Dzięki konsultacjom z dr n.med. Magdaleną Kryger dorośli mogą mieć pewność, że treść została dokładnie sprawdzona pod kątem merytorycznym. Z pewnością zainteresuje więc dzieci starsze, które czytają już samodzielnie, ale i przedszkolaki czy uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

Warto zacząć przygodę z ,,Jak leczyć pluszaki?” od ostatniej rozkładówki, na której autorka tłumaczy, dlaczego nie powinno bawić się lekarstwami. Podpowiada z kolei w jaki sposób przygotować własne, bezpieczne zamienniki opakowań, które wezmą udział w zabawie z przytulankami.

Polecam tę pozycję dla dzieci powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwopodskoki.pl/produkt/jak-leczyc-pluszaki-porady-doktora-lenka/

(Na stronie dostępny jest także drewniany zestaw lekarski do zabawy!)

Poprzedni wpis
Zwierzęta po japońsku – recenzja
Następny wpis
5 pytań do… Barbary Szacoń-Wójcik, czyli kto jest po drugiej stronie książki?
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, anatomia, Anna Bąbelek, blog książkowy, choroba, doktor, gabinet lekarski, Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka, książki dla dzieci, książki o wizycie u lekarza, leczenie, leczenie pluszaków, lekarz, mały pacjent, Marta Słocińska, pacjent, Podskoki, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Podskoki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja