fbpx

Akcja segregacja. Pogromcy śmieci – recenzja gry edukacyjnej

Akcja segregacja. Pogromcy śmieci – recenzja gry edukacyjnej

 

Tytuł: Akcja segregacja. Pogromcy śmieci

Wydawnictwo: Jawa

Czas gry: ok. 30 minut

Ilość graczy: 1-5

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Segregacja śmieci to ważny temat, który jest przez wiele osób lekceważony. W Polsce – mimo tego, że mamy naprawdę bardzo niewielkie wymagania dotyczące recyklingu, niektórzy wciąż nie wiedzą, jakie śmieci powinny trafić do jakiego kubła.

 

Kiedy usłyszałam o grze ,,Akcja segregacja. Pogromcy śmieci” od Wydawnictwa Jawa – zachwyciłam się! Pomysł na tę zabawkę jest tak oryginalny i ciekawy, że natychmiast zapragnęłam ją mieć!

 

 

 

 

Pudełko zawiera 7 papierowych pojemników do samodzielnego złożenia, 75 kart z ilustracjami różnych śmieci, klepsydrę, kostkę do gry oraz 74 żetony punktów.

 

Dołączona do zestawu instrukcja proponuje aż 5 rodzajów zabawy. Wersją podstawową jest ta polegająca na nazbieraniu jak największej ilości punktów za poprawne umieszczenie śmieci w pojemnikach. Na końcu instrukcji znajduje się ściąga, która pokazuje właściwą segregację – ALE UWAGA, w rzeczywistości prawidłowe rozdzielanie śmieci zależy od miasta, w którym się przebywa. W zależności od powiatów czy gmin, wytyczne mogą się różnić, dlatego zawsze dobrze zweryfikować je na przeznaczonych do tego stronach.

 

Pozostałe propozycje gry polegają na użyciu klepsydry do skrócenia czasu zabawy lub włączenie do rozgrywki kostki. W rzeczywistości zasady można wymyślać samemu – ,,Akcja segregacja” oferuje tak wiele możliwości uatrakcyjnienia tej edukacyjnej misji, że z pewnością szybko się nie znudzi. 

 

 

 

 

A co w sytuacji, kiedy gracze będą już doskonale wiedzieć, gdzie powinien trafić każdy śmieć? No cóż, w takiej sytuacji można założyć, że misja została wykonana! W końcu jest to gra, której celem było zmotywować nas do większego zaangażowania w odpowiednie rozdzielenie śmieci. Z drugiej strony – można samodzielnie przygotować karty z nowymi rzeczami i zabawa może toczyć się na nowo!

 

Polecam ,,Akcja segregacja. Pogromcy śmieci” dzieciom powyżej 4 roku życia. Wszyscy (bez względu na wiek) są bardzo podekscytowani na wieść, że będą mogli samodzielnie posegregować stosik kart! 🙂

Link do strony Wydawnictwa: http://www.jawa.waw.pl

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment