Moje zęby – recenzja

Tytuł: ,,Moje zęby”

Autor: Iwona Ortseifen

Ilustracje: Thomas Rohner

Tłumaczenie: Agata Janiszewska

Wydawnictwo: Debit

Rok wydania: 2020 (2008)

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Zęby zawsze powinny być jednym z tematów nr 1 w kwestii codziennego dbania o higienę. Same namawianie jednak nie wystarczy, jeżeli nie będziemy w stanie zrozumieć, dlaczego się psują i… jak łatwo je bezpowrotnie stracić!

 

,,Moje zęby” to fenomenalna książka wznowiona ostatnio przez Wydawnictwo Debit (po raz pierwszy ukazała się w Polsce w 2008 roku). Jej autorką jest Iwona Ortseifen, która podczas pisania konsultowała się ze specjalistami z dziedziny stomatologii. Dzięki takiemu merytorycznemu podejściu do tematu, to pozycja, która uzupełni podstawową wiedzę, ale przede wszystkim wzbudzi ciekawość i zwiększy świadomość odnośnie naszego uzębienia. 

 

 

 

 

Do książki dołączono małe metalowe pudełko w kształcie ząbka, w którym można zachować na pamiątkę dziecięce mleczaki. Oprócz tego ta pozycja jest pełna różnych niespodzianek, które zachwycą czytelników w każdym wieku!

 

Pogrubione, śliskie strony będą odporne na wielokrotne oglądanie. Ruchome elementy ubarwią lekturę i pozwolą lepiej zrozumieć poruszane w niej zagadnienia. Dziecko, które będzie słuchało o maluszkach, które jeszcze nie mają zębów, poczuje się dużo doroślej, a tym samym będzie dumne ze swoich pierwszych mleczaków. 

 

Dzięki ,,Moje zęby” pozna także budowę zęba oraz ich rodzaje. Obserwując eksperyment z przesuwanym fragmentem strony zobaczy też, dlaczego zęby muszą w pewnym momencie stopniowo wypaść, żeby później mogły wyrosnąć nam nowe i większe – proporcjonalne do całego ciała. 

 

Niektóre dzieci szczególnie obawiają się ruszających ząbków, dlatego ta książka pomoże im zrozumieć, że jest to naturalny i bezbolesny proces, który przechodzi każdy człowiek. Złagodzi obawy także zabawa z ,,wyrywaniem zęba” na jednej ze stron. Możemy tam pociągnąć za prawdziwą nitkę, by pomóc chłopcu z rozkładówki pozbyć się ruszającego ząbka.

 

 

 

 

Ponad to ,,Moje zęby” przygotują na pierwszą wizytę u dentysty i podkreślą w jakim wieku powinna się ona odbyć, nauczą prawidłowego szczotkowania zębów oraz przypomną jak należy dbać o szczoteczkę.

 

Ta książka może pełnić także funkcję pamiątkowego albumu. Jest w niej sporo miejsca na wpisywanie ważnych dat czy wklejanie ,,szczerbatych” zdjęć.

 

To wartościowa pozycja, która z pewnością przyda się w każdym domu.

Polecam ją dzieciom już od 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwo-debit.pl/produkt/moje-zeby

 

 

Poprzedni wpis
Xin chào! Wietnam dla dociekliwych – recenzja
Następny wpis
Zamek – recenzja gry planszowej
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja