Muminki z serią nowych wyszukiwanek Szukaj i znajdź

Tytuł: ,,Muminki i morze. Szukaj i znajdź”, ,,Muminki w lesie. Szukaj i znajdź”

Seria: Szukaj i znajdź

Autor: Paivi Arenius

Ilustracje: Paivi Arenius

Wydawnictwo: Harper Collins Polska (Egmont Polska)

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Muminki cieszą się niesłabnącą popularnością od chwili, kiedy zostały wydane. W Polsce po raz pierwszy ukazały się dopiero w 1964 roku pod tytułem ,,W Dolinie Muminków” oraz w tłumaczeniu Ireny Szuch-Wyszomirskiej. Kolejne lata to i kolejne części opowieści Tove Jansson, które z każdą stroną coraz bardziej oczarowywały dzieci w różnym wieku i z różnych krajów. 

 

Co roku, tradycyjnie, wydawnictwa odświeżają tę serię rozmaitymi dodatkami. Dwie książki o których piszę dzisiaj, są autorstwa Paivi Arenius, finlandzkiej ilustratorki, i zostały wydane w ramach  cyklu ,,Szukaj i znajdź”. 

 

To pozycje w dużym formacie i z twardymi stronami, które zachęcają czytelników do aktywności i zaangażowania się w krótkie opowieści o Muminkach oraz o ich przyjaciołach. 

 

 

 

,,Muminki i morze. Szukaj i znajdź” to wyszukiwanka, której akcja opiera się na wycieczce do latarni morskiej. Rodzina Muminków wraz z Małą Mi oraz Ryjkiem postanowiła popłynąć łódką do zaprzyjaźnionego latarnika. Po drodze mają różne przygody, a na miejscu urządzają gospodarzowi miłą niespodziankę! 

 

W trakcie lektury zadaniem czytelników będzie odnaleźć zagubione przedmioty, wybrać odpowiednią drogę, żeby trafić do celu czy wyszukać na rozkładówkach Małą Mi, która lubi się dobrze schować. 

 

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Muminki-i-morze.-Szukaj-i-znajdz,28597258,p.html

 

 

 

Z kolei razem z ,,Muminki w lesie. Szukaj i znajdź” wybierzemy się pomiędzy drzewa na poszukiwanie kolejnych przygód. Tutaj spotkamy jeszcze więcej bohaterów ze świata Muminków! Pomożemy Mimbli znaleźć odpowiednie buty i uporządkować szafkę, rozszyfrować, które ślady należą do Bobka, a które do policjanta. Będziemy mieli także okazję zobaczyć, jakie owoce zbierają bohaterowie w lesie i pomóc im dopasować koszyki czy razem z Paszczakiem lepiej przyjrzeć się niektórym grzybom!

 

Zagadki i zadania są bardzo proste, z pewnością poradzą sobie z nimi maluchy już od pierwszych lat życia. Wymagana jest tylko umiejętność liczenia do pięciu oraz bystre oko! W razie potrzeby na końcu każdej książki znajdują się odpowiedzi, dzięki którym dzieci samodzielnie mogą sprawdzić swoje rozwiązania. 

 

 

 

 

,,Szukaj i znajdź” to wartościowa seria, która pozwala ćwiczyć rozpoznawanie kształtów, liczenie, poznawanie kolorów oraz rozwija spostrzegawczość. 

 

Książki są solidnie wykonane i mogą służyć długie lata. Będą odpowiednie nie tylko dla dzieci, które dobrze już znają świat Muminków. To doskonała okazja, żeby dopiero poznać tych uroczych bohaterów oraz to również punkt wyjścia do sięgnięcia do oryginalnych opowieści Tove Jansson.

 

Polecam te wyszukiwanki dzieciom powyżej 3. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Muminki-w-lesie.-Szukaj-i-znajdz,28597251,p.html

 

 

 

Poprzedni wpis
Tututu odkrywa (nie)zwyczajność – recenzja
Następny wpis
Kolorysie – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, 2020, Egmont, Harper Collins Polska, książki dla dzieci, książki o Muminkach, Muminki, Muminki i morze. Szukaj i znajdź, Muminki w lesie. Szukaj i znajdź, Paivi Arenius, recenzent książkowy, recenzje książek, szukaj i znajdź, Tove Jansson, twarde strony, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Harper Collins Polska, wyszukiwanka, wyszukiwanki

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja