fbpx

Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia – recenzja

Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia – recenzja

Tytuł: ,,Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia”

Autor: Jennifer Moore-Mallinos

Ilustracje: Annabel Spenceley

Tłumaczenie: Paulina Kielan

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2020

Objętość:  chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Dla małego dziecka każdy dzień jest wyzwaniem. To, nad czym my dorośli nawet się nie zastanawiamy, dla malucha stanowi ogromną przeszkodzę, którą musi się nauczyć pokonywać. 

 

,,Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia” to pełna uroku książka Jennifer Moore-Mallinos oraz Annabel Spenceley, która przedstawia zbiór rodzajowych scenek z życia każdego dziecka. 

 

 

Pozycja rozpoczyna się od opisania zakupów w sklepie spożywczym. Następnie możemy przeczytać i obejrzeć rozdział o warzywach, a kolejno o energii, którą zyskujemy dzięki jedzeniu. Tematy nie są jednak poruszane wobec jakiegoś konkretnego schematu i autorki swobodnie przeskakują z jednego wątku na drugi. 

 

Z tej książki należy więc raczej korzystać tak, jak robi się to z encyklopedii – wyrywkowo i według potrzeb. 

 

 

 

W ,,Umiem to zrobić!” poruszone zostały kwestie mycia zębów, strachu przed ciemnością, nierozmawiania ze znajomymi, dzielenia się z innymi swoimi rzeczami, dentysty, kąpieli, utrzymywania porządku i wiele, wiele innych.

 

Jest to po prostu kompleksowa książka, która pomoże dzieciom lepiej poradzić sobie z tymczasowymi trudnościami. Pokazując na przykładzie zilustrowanych postaci i krótkich opisów, daje proste wskazówki w jaki sposób np. rozróżnić skarżypytę od dobrego przyjaciela, w co się ubrać czy jakie zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w wodzie warto znać. 

 

Rozumienie tej książki ułatwia również narracja pierwszoosobowa, bezpośrednie pytania do czytelnika oraz pomysły na kreatywną zabawę.

 

Ogromnym atutem są ilustracje, które reprezentując klasyczny styl, nigdy się nie znudzą, ani nie zestarzeją. 

 

 

 

,,Umiem to zrobić!” to wartościowa książka, która dla rodziców będzie inspiracją, a dla dzieci cenną lekcją o otaczającym je świecie.

Polecam wszystkim maluchom powyżej 2. roku życia.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/umiem-zrobic-46-rzeczy-ktorych-dzieci-ucza-sie-kazdego

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment