fbpx

Szym Pansik nie śpi całą noc – recenzja

Szym Pansik nie śpi całą noc – recenzja

Tytuł: ,,Szym Pansik nie śpi całą noc”

Seria: Szym Pansik

Autor: Suzanne Lang

Ilustracje: Max Lang

Tłumaczenie: Maria Szarf

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Szym Pansika nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! To bohater kilku książek obrazkowych, które w inteligentny sposób, ale i z humorem opowiadają o tym, co ważne dla dzieci oraz ich rodziców!

 

W poprzednich częściach poznaliśmy go jako najbardziej marudną małpkę na świecie. W ,,Szym Pansik ma zły humorprzekonaliśmy się, że każdy ma prawo być czasami nie w sosie, a w ,,Szym Pansik ma własne zdanie dowiedzieliśmy się, czym jest asertywność.

 

W najnowszej części, czyli ,,Szym Pansik nie śpi całą noc” nie ma aż tak jasnego przekazu, ale między zdaniami czytelnicy z pewnością dostrzegą wiele cennych spostrzeżeń. Autorką serii jest Suzanne Lang, a ilustracje stworzył Max Lang.

 

 

Tym razem Szym Pansik wybiera się na nocowanie do swojej rodziny. Jest bardzo podekscytowany, bo nie może doczekać się wielu atrakcji, które zazwyczaj odbywają się w tym najbliższym dla niego gronie. Opowiada o nich swojemu przyjacielowi, gorylowi Normanowi. Ten jest tak zaciekawiony całym tym nocowaniem, że postanawia się przyłączyć.

 

Co okazuje się na miejscu? No cóż, wiele z planowanych przez Szym Pansika rzeczy, nie poszło po jego myśli. Okazało się, że ten malutki braciszek już bardzo urósł, wyjadanie termitów, które miało rozpoczynać nocowanie, było jakieś nieudane, a wyławianie melonów z Normanem to też żadna zabawa.

Czy mimo to Szym Pansik źle się bawił? Jak zakończyła się dla niego przygoda z nocowaniem? 

 

 

 

W ,,Szym Pansik nie śpi całą noc” można odnaleźć wiele wartościowych wątków. Na pierwszym miejscu jest z pewnością czas spędzany z rodziną – nie zawsze łatwo nam zaakceptować wszystkich zwyczajów naszych bliskich, ale rozłąka pokazuje jak bardzo za nimi tęsknimy. 

Poza tym to także świetna lekcja o umiejętności chodzenia na kompromisy oraz próbowaniu nowych rzeczy – nawet jeżeli te, które już znamy, wydają się dla nas najfajniejsze na świecie. 

 

Polecam tę książkę obrazkową dzieciom powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/szym-pansik-nie-spi-cala-noc

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment