Halo. Historia komunikowania się – recenzja

Tytuł: ,,Halo. Historia komunikowania się”

Autor: Liliana Fabisińska

Ilustracje: Anita Graboś

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Komunikacja od dawnych czasów pozwalała nam lepiej znosić rozstania, ostrzegać przed niebezpieczeństwem czy wyrażać swoje uczucia na odległość. 

 

Historia pokazuje jak kreatywne były pierwsze sposoby kontaktowania się z innymi. Nasza potrzebna przekazywania i wymieniania się informacjami istnieje tak długo, jak żyją ludzie na Ziemi. 

 

Książka ,,Halo. Historia komunikowania się” zabrała mnie w niezwykłą podróż, z której sporo się nauczyłam i dzięki której miło spędziłam czas.

 

 

 

Jej autorkę Lilianę Fabisińską kojarzyłam już z kilku tytułów, np. ,,Moje ulubione dobranockilub ,,Rebelia. Urządź to po swojemu!. W tym wydaniu po raz kolejny zachwyciłam się jej lekkim stylem, za pomocą którego jest w stanie przekazać czytelnikowi bardzo dużo informacji, w bardzo przyjaznej formie!

 

O tym jak cenna jest możliwość komunikowania się, przekonujemy się właśnie w takich sytuacjach jak ta obecna. Starając się pozostawać w domach, nie mamy okazji do odwiedzin bliskich i rozmowy. Z pomocą przychodzą nam telefony, wideokonferencje czy wiadomości tekstowe. 

 

Jak jednak ludzie radzili sobie kiedyś? Jak udawało im się szybko uprzedzić o swoich planach, kiedy często dzieliła ich odległość wielu kilometrów? 

 

 

 

Autorka zabierając nas w przeszłość, pokazuje różne sposoby na porozumiewanie się ze sobą, dzieli się informacjami dotyczącymi języka i jego różnorodności czy przytacza ciekawostki, które potrafią nawet wzruszyć!

 

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się ilu języków używa się obecnie na świecie, czym jest język uniwersalny, w jaki sposób komunikował się Stephen Hawking, dlaczego biegamy w ,,maratonach” czy czym są bobomigi – wszystkie odpowiedzi znajdziecie w ,,Halo. Historia komunikowania się”.

 

Książka została bardzo starannie wydana. Ma większy format, twardą oprawę i ładny, elegancki papier, dzięki czemu może być świetnym prezentem. 

Ogromnym atutem są tutaj także ilustracje, które z wielką szczegółowością detali oddają przedstawiane urządzenia oraz charakteryzują ważne postacie.

 

 

 

 

,,Halo. Historia komunikowania się” to książka nastawiona na przekazanie wiedzy, ale w sposób niezwykle ciekawy i zajmujący. Można ją przeczytać na raz, choć treści jest sporo (tak jak zrobiłam to ja) lub podzielić sobie przyjemność czytania na raty.

 

Polecam czytelnikom powyżej 8. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/halo-historia-komunikowania-sie/2765/ksiazka.html#.XoX4rC3UQnc

 

 

Poprzedni wpis
Basia i Franek – recenzja nowości
Następny wpis
Skąd jestem? – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja