Sylaby. Nauka czytania – recenzja gry karcianej

 

 

Nazwa: ,,Sylaby. Nauka czytania”

Autorzy: Agnieszka Łubkowska, Michał Szewczyk

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Liczba elementów: 110 kart

Ilość graczy: 2-5

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Alternatywne metody nauki czytania? Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczyć się w trakcie zabawy! Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało ciekawą karciankę na podstawie elementarza ,,Nauka czytaniaAgnieszki Łubkowskiej, o którym pisałam już jakiś czas temu.

 

 

,,Sylaby. Nauka czytania” to gra edukacyjna dla dzieci powyżej 6. roku życia, które znają już pojedyncze litery i właśnie uczą się składać je w całe zdania. 

 

Niewielkich rozmiarów pudełko zawiera aż 110 kart, które podzielono na dwa stosy – sylab oraz spółgłosek. Rewersy wszystkich kart są takie same, z kolei awersy rozróżniono na kolor żółty i niebieski.

 

 

 

Celem gry jest pozbycie się z ręki wszystkich kart, układając je w słowa. Rozgrywkę można przeprowadzić na dwa sposoby – prostszy i trudniejszy. Ten pierwszy zakłada rezygnację z kart spółgłosek i granie tylko z wykorzystaniem kart sylab. Dodatkowym ułatwieniem jest swego rodzaju joker, czyli karta z oznaczeniem ,,Dowolna sylaba”, dzięki której można dokończyć brakujące słowo, bez potrzeby posiadania wszystkich sylab.

 

Zabawa rozpoczyna się, kiedy wszyscy gracze mają na ręce 7 kart, a pośród nich znajduje się stos sylab. 

Sama rozgrywka jest bardzo prosta, a jej reguły złapie w lot każde dziecko. Z czasem, kiedy poziom podstawowy zostanie opanowany do perfekcji, można zdecydować się na wyższy stopień trudności. Wówczas talia powiększa się do 9 kart na ręce i w ich składzie pojawiają się również spółgłoski. 

 

Twórcy gry przewidzieli także dodatkowe 3(!) możliwości urozmaicenia sobie czasu z ,,Sylabami. Nauką czytania”. Te kolejne opcje zabawy nazwali: Rozsypanką, Sylabowe Makao oraz Ja Wiem.

Każda z tych możliwości pozwala na efektywną naukę czytania, ale również gwarantuje dobrą zabawę. To także sposób, żeby ten tytuł nie znudził się nam przez długi czas!

 

 

 

 

Warto wspomnieć, że całość jest niezwykle estetyczna i dobrze wykonana. ,,Sylaby. Nauka czytania” może być więc wspaniałym pomysłem na prezent dla starszego przedszkolaka lub ucznia z pierwszych klas szkoły podstawowej.

 

Ostatnio pojawiły się jeszcze inne gry edukacyjne dla dzieci od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Umiejętność liczenia i spostrzegawczości poćwiczymy z ,,Pucio. Domino, z kolei o trzeciej grze – ,,Pucio. Gdzie to położyć?” opowiem już niebawem!

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/sylaby-nauka-czytania/2779/gra.html#.XndzKi2Bgnc

 

 

Poprzedni wpis
Elegantki, trucicielki i inne ziółka. Zwariowany atlas roślin
Następny wpis
Pieniądze i cała reszta – recenzja
Tags: +6, +7, +8, +9, 2020, Agnieszka Łubkowska, gra karciana dla dzieci, gry dla dzieci, gry edukacyjne, gry Nasza Księgarnia, Joanna Kłos, karcianka dla dzieci, materiały do nauki czytania, Michał Szewczyk, Nasza Księgarnia, nauka czytania, recenzent gier planszowych, recenzje gier, sylaby, Sylaby. Nauka czytania, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja